Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Przytulna sypialnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przy projektowaniu i aranżacji wnętrz naszego domu musimy pamiętać o tym, że najlepiej, kiedy ulokujemy naszą sypialnię w pokoju położonym jak najdalej od centrum mieszkania, a zwłaszcza od pomieszczeń, w których słucha się muzyki lub ogląda telewizję. Dobrze, jeśli mamy też możliwość wybrania na sypialnię wnętrza znajdującego się od strony podwórka, a nie ulicy. Dzięki temu unikniemy wszelkich dodatkowych hałasów zza okien, co pomoże nam w lepszym zasypianiu i relaksie.

Bardzo ważne w projektowaniu wnętrza sypialni jest ustawienie łóżka, której jest przecież głównym meblem w naszym pomieszczeniu. Należy pamiętać, aby nigdy nie ustawiać łóżka na linii pomiędzy drzwiami i oknem. Narażeni jesteśmy wtedy na przeciągi, co ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dobrze jest ustawić łóżko naprzeciwko drzwi, dzięki temu widzimy wszystkich wchodzących do pokoju, chociaż według zasad feng shui jest to niekorzystna sytuacja, ponieważ ustawiamy się wtedy w tzw. „pozycji trumiennej”, co sprzyja złemu przepływowi energii. Samo ułożenie naszego łóżka powinniśmy przede wszystkim dostosować do naszych potrzeb i przyzwyczajeń, tak abyśmy dobrze się w nim czuli.

Kolejnym ważnym aspektem naszego projektu jest kolorystyka, która powinna raczej relaksować i uspokajać niż pobudzać. Do sypialni najlepiej nadają się jasne i chłodne kolory. Idealnie będą tutaj nadawać się błękit (uspokaja), zieleń ( daje wrażenie świeżości i doskonale relaksuje), delikatne żółcie i róże ( wprowadzają w pogodny nastrój). Powinniśmy raczej unikać ciemnych barw ( przygnębiają) i bieli ( wrażenie sterylności). Sufit także można pomalować na ulubiony kolor, jako, że to właśnie jego po przebudzeniu widzimy, jako pierwszego.

Oprócz ustawienia łóżka ogromne znaczenie ma również samo łóżko i odpowiednio dobrany do niego materac. Dobrze dobrane łóżko nie powinno być za niskie – najlepiej, jeśli jest trochę wyższe, dzięki czemu będzie nam łatwiej wstawać i kłaść się na nim. Nie powinno też trzeszczeć i chybotać się w trakcie zmienia pozycji podczas snu, co robimy średnio 60 razy w ciągu nocy, a więc bardzo często.

Kolejną ważną sprawą jest oświetlenie naszej sypialni. Pierwszoplanową rolę powinno tu odgrywać oświetlenie dekoracyjne, dzięki któremu budujemy nastrój naszego wnętrza, które powinno harmonizować z kolorystyką i wyposażeniem pokoju. Szczególnie korzystna jest tu rezygnacja z głównego, górnego oświetlania na rzecz wielu mniejszych lampek, skupiających światło na ścianach. Najlepiej zdecydować się na oświetlenie o ciepłe, o nieostrymzabarwienie, przy którym dobrze się odpoczywa, bo nie męczy oka. W sklepach mamy bardzo duży wybór lampek nocnych i lamp, które możemy idealnie dobrać do naszego wnętrza.

Podsumowując przy aranżacji naszego domu bądź mieszkania duża wagę musimy przyłożyć do urządzenia naszej sypialni, w której spędzamy jedną trzecią naszego życia i które ma nam zapewnić intymność, relaks i odpoczynek.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x