Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Renowacja kuchennych szafek drewnianych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością po dłuższym okresie użytkowania lub wraz z upływem mijających lat stare szafki kuchenne mogły nam się już dawno znudzić lub być po prostu zbyt przestarzałe – być może nastąpiła nagła zmiana gustu? Oczywiście jest to w pełni zrozumiałe, tym bardziej, że człowiek ma potrzebę wyrażania swoich zmian, tak by czuć się dobrze we własnych czterech ścianach. W innym wypadku mogliśmy po prostu odziedziczyć szafki, które po prostu nie przypadły nam do gustu, jednak szkoda je tak po prostu wyrzucić. Możemy je odpowiednio przerobić – np. przyozdobić o różne elementy – tak w prosty sposób doprowadzić do całkowitej metamorfozy w naszej kuchni. Zmiana może dotyczyć płaskich drzwiczek, na którą może zostać nałożona melaminowa powierzchnia cienkiej warstwy drewnianego forniru. Tego rodzaju rozwiązanie jest z całą pewnością bardzo urodziwe, gdyż w efekcie końcowym otrzymujemy wspaniały wygląd drzwiczek, które z pozoru wyglądają jak z prawdziwego drewna.

 

W sklepach mamy do wyboru naprawdę potężny i szeroki asortyment różnorodnych fornirów. Nie pozostaje zatem nic innego jak wybrać kolor oraz układ słojów, które akurat przypadnie nam do gustu. Następnie klika warstw lakieru do malowania jachtów utwardzi fornir. Współczesny wygląd nadamy szafkom stosując chromowane gałki. Czego będziemy jednak potrzebować? Najlepiej jak zaopatrzymy się w: drewniany fornir, klej kontaktowy, benzynę lakową, lakier do malowania jachtów – wodoodporny – wkręty oraz gałki lub inny uchwyt do szafki – zależne od gustu.

 

Przed przystąpieniem do prac należy wyczyścić powierzchnię drzwiczek usuwając wszelki brud i tłuszcz, który z pewnością będzie nam przeszkadzał przy ułożeniu drzwiczek na arkuszu forniru licem zwróconym w stronę podłogi. Czyszczone drzwiczki powinny być melaminowe. Następnie warto zaopatrzyć się w elastyczną kostkową szlifierkę i wygładzić całą powierzchnię szafki – a raczej drzwiczek. Po tych zabiegach możemy przystąpić do zasadniczej pracy – powodzenia!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x