Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Rodzaje farb

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Farby są z całą pewnością jednymi z najbardziej skutecznych preparatów służących do wykańczania powierzchni pomieszczeń. Swego czasu farby były modne, jednak teraz biją swoje rekordy – jeszcze do niedawna rodzice kładli tapety. Farby są nie tylko idealnym wykańczaczem powierzchni, ale także dobrze je uszczelniają , co w konsekwencji chroni je przed codziennym zniszczeniem. Niewątpliwym atutem farb jest połączenie cech maskowania i barwienia, dzięki czemu nasze pomieszczenie od razu odżyje nowym życiem. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednie dobranie farb, gdyż w ostatecznym rozrachunku wiąże się to z uzyskaniem idealnego wyglądu – tudzież wymarzonego. Farby wróciły do łask, dzięki czemu producenci coraz chętniej stosują różne dziwne eksperymenty dostosowując je do coraz bardziej wymagającego klienta – farby są często bezwonne, szybko schnące i zdecydowanie łatwiejsze w użyciu.

 

 

Rynek rządzi się swoimi prawami i niewątpliwie tak samo jest w przypadku farb. Mnogość wyboru po prostu bije po oczach, przez co zwyczajny klient nie może się zdecydować, która farba będzie dla niego najodpowiedniejsza – wszak każda z nich da inny efekt końcowy. Najbardziej z popularnych zdają się być farby akrylowe – inaczej emulsyjne. Farby te są rozcieńczone z wodą, a ich najczęstsze zastosowanie to malowanie sufit i z rzadka ściany wewnętrzne. Tego rodzaju farby możemy zastosować z trzema różnymi powłokami – dostępne są powłoki matowe, winylowe i błyszczące. Zastosowanie rodzaju farby może różny efekt, w zależności od malowanego pomieszczenia – np. w przypadku łazienki i kuchni doskonale sprawdza się farba winylowa, gdyż jest ona wytrzymała na ciepło i wilgoć (dobrym zastosowaniem jest też użycie jej w holach, gdzie panuje dość duży ruch).

 

 

Istnieją także inne rodzaje farb np. farba kilkuwarstwowa, która jest nie jako nowością w dziedzinie farb – średnio połyskujący preparat, którym można malować w zasadzie wszystko. W sklepach znajdziemy też farby satynowe oraz tzw. emalie – możemy także nabyć specyficzne produkty służące do malowania grzejników, podłóg, płytek metalu i innych powierzchni. Wybór należy tylko od nas.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x