Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Rozkręcasz swoją działalność? To czas, żeby pomyśleć o siedzibie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Rozkręcasz swoją działalność To czas, żeby pomyśleć o siedzibie.

Lokal dopasowany do potrzeb
Niemal każdy biznes może rozpocząć się w domu, przy małym biurku. To tu powstaną pierwsze plany, projekty, pomysły. Ale co dalej? Jeśli nasza firma się rozwinie, a tego przecież wszyscy byśmy sobie życzyli, będziemy potrzebowali większej, dużo bardziej dopasowanej do naszych potrzeb przestrzeni. Warto więc od samego początku zastanowić się nad tym, jaki charakter powinny mieć pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele nieruchomości komercyjnych, biurowców, lokali, magazynów i tak dalej. Wybierając konkretną nieruchomość należy brać pod uwagę nie tylko to, na jakim etapie nasz biznes jest obecnie, ale również jakie są prognozy jego rozwoju. Jeśli na przykład zajmujemy się handlem, jak najbardziej przyda nam się magazyn, albo wręcz cała hala. Dobrze jest od razu zainwestować w takie pomieszczenia, które będą dla nas wystarczające za kilka miesięcy.

Lokalizacja
Wybierając nieruchomość komercyjną, należy zwrócić uwagę na lokalizację. Ma ona też związek z naszą docelową grupą odbiorców, chociaż w niektórych przypadkach jest mniej istotna. Firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową może swój biurowiec postawić w miejscu zupełnie dowolnym, z punktu widzenia klientów. Jeśli natomiast otwieramy lokal gastronomiczny, lokalizacja ma kluczowe znaczenie. Chodzi bowiem nie tylko o to, aby przyciągnąć gości, ale też o takie usytuowanie biznesu, żeby nie zniszczyła go konkurencja.

Zaplecze
Decydując się na kupno nieruchomości komercyjnej, powinnyśmy wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, a mianowicie zaplecze socjalne. Zatrudniając pracowników, musimy stworzyć im takie warunki, aby mogli zrobić sobie chwilę przerwy, odpocząć, coś zjeść. BHP to nie tylko bezpieczne warunki pracy, ale także możliwie komfortowe. Jeśli cały nasz biznes ma mieścić się w jednym lokalu, a prowadzimy działalność handlową, warto też znaleźć nieruchomość, która poza magazynem będzie miała miejsce na biuro.

Na rynku jest sporo ofert sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Różnią się one od siebie metrażem, usytuowaniem, charakterem. Naprawdę jest w czym wybierać, należy jednak wiedzieć czego konkretnie szukamy.

Artykuł został przygotowany przez firmę APA Smart specjalizującej się w automatyce budynkowej.
0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x