Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Salon na poddaszu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jeżeli ktokolwiek spytał by was kiedyś o możliwe zagospodarowanie miejsca na salon na poddaszu z pewnością nie potraktowalibyście tego pytania dosłownie lub mówiąc bardziej klarownie, zbyt serio. W gruncie pomysł wydaje się dość głupi, by nie rzec, że nie ciekawy. Z pewnością mało osób decyduje się na tak odważny krok aranżując wnętrze własnego domu. Nie ma jednak w tym cienia przesady, gdyż na poddaszu można zrobić praktycznie wszystko i dlatego coraz częściej dochodzi do powstania coraz bardziej odważnych pomysłów – jednym z takich pomysłów jest kuchnia na poddaszu czy łazienka. Salon na poddaszu jest więc możliwy do wykonania, zwłaszcza gdy podzielimy go na pół z biurem lub miejscem biurowym. Jak jednak powinien prezentować się salon na górnych etapach naszego domu lub mieszkania? – istnieją mieszkania dwupiętrowe, tzw. dobudówki.

2

W gruncie rzeczy salon na poddaszu powinien odznaczać się jasną aranżacją, gdyż pozwoli to optycznie powiększyć pomieszczenie – w gruncie rzeczy poddasze jest mniejsze, niż dół. Zadbajmy o jakieś ciekawe i oryginalne dodatki, tworząc w ten sposób przytulne i ciepłe wnętrze – zimno nie wchodzi w grę. Na etapie budowy warto był pamiętać o dużej ilości okien, które w naturalny sposób będą dostarczały naszemu pomieszczeniu ogrom światła w ciągu dnia. Dobrym kolorem w salonie może okazać się biały, choć zdajemy sobie sprawę, że jest to kolor kłopotliwy – szczególnie w domu, gdzie panoszą się dzieci.

3

W mniejszych pomieszczeniach nie warto stawiać na zimno i elegancję, a raczej na ciepłotę oraz odpowiednie ułożenie mebli. Dobrze było by wykorzystać tapicerowany fotel czy truskawkową wygodą sofę. Nie zapominajmy jednak, że piękno salonowego pomieszczenia uzyskamy dzięki nowoczesności i ciepłocie dodatków.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x