Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Samsung Galaxy Note 8

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Samsung Galaxy Note 8

Ten smartfon posiada wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala. Innymi słowy, olbrzymi ekran który jeszcze parę lat temu, rzadko był spotykany w smartfonach. Można zatem zadać proste pytanie: czy jest to smartfon bardziej dla mężczyzny czy też bardziej dla kobiety? Odpowiedź brzmi – to zależy.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8, posiada duży ekran Super Amoled o przekątnej 6,3 cala oraz ma proporcje 18,5:9. Natomiast rozdzielczość ekranu wynosi 2960×1440 pikseli i cechuje się wysokim kontrastem. Nasycenie barw nie budzi zastrzeżeń, podobnie jak jasność ekranu. Można bez trudu zobaczyć różne detale i to pod rozmaitymi katami widzenia. Ponieważ smartfon ma duży ekran, to i sporo waży (aż 195 gram). I tutaj najczęściej dochodzi do różnicy zdań, między kobietą a mężczyzną.                                                        Mężczyzna uważa, że smartfon dobrze leży w dłoni. (A to dlatego, że męska dłoń jest zwykle większa od kobiecej). Natomiast kobieta uważa, że duży wyświetlacz jest wprawdzie wspaniały (np. do oglądania filmików), ale taki ogromny smartfon, bardzo trudno jest utrzymać w dłoni. I może zdarzyć się tak, że w jakiś letni, gorący dzień – wyśliźnie się ze spoconej dłoni i upadnie na kostkę brukową. I co wtedy?

Samsung Galaxy Note 8 posiada dwa gniazda na kartę SIM. Po co dwa gniazda, może ktoś zapytać? To proste. Po pierwsze – nie trzeba już nosić ze sobą dwóch telefonów – służbowego oraz prywatnego. Dzięki dwóm kartom SIM od razu wiemy, czy połączenie ma charakter służbowy czy prywatny. Po drugie – dwie karty SIM – doskonale sprawdzają się podczas pobytów za granicą. Kiedy przebywamy za granicą (prywatnie lub służbowo), użytkowanie smartfona z jedną kartą SIM jest kłopotliwe. A to dlatego, że jeśli np. chcemy korzystać z taniego Internetu, to trzeba wyjąć kartę krajowego operatora komórkowego. I na jej miejsce, włożyć kartę operatora zagranicznego. Jednak działając w ten sposób, tracimy stałą łączność z krajem. Te problemy znikają, gdy posiadamy smartfon na dwie karty SIM. Wówczas korzystamy z obu kart jednocześnie – wykonujemy połączenia oraz serfujemy po Internecie. A dlaczego w tym smartfonie, zamontowano tak duży ekran?

Zrobiono to celowo. A chodziło o tryb MULTI WINDOW, czyli o możliwość wyświetlania na ekranie dwóch aplikacji jednocześnie. To dzięki temu trybowi, można jednocześnie np. oglądać filmik na YouTube (pierwsza aplikacja) oraz sprawdzać dane o smogu w mieście choćby poprzez aplikację Kanarek (druga aplikacja). To praktyczne rozwiązanie. Pozwala ono także na trening podzielności uwagi użytkownikowi smartfona. A dla tych co wolą mniejszy ekran, firma Samsung przewidziała tryb pomniejszonego ekranu. Jak to możliwe? To dlatego, że smartfon Samsunga posiada aż 6 GB pamięci RAM oraz bardzo wydajny, ośmiordzeniowy procesor Exynos 8895. Oznacza to, że ten smartfon jest niezwykle szybkim urządzeniem, pozwalającym m.in. na uruchomienie właśnie trybu MULTI WINDOW oraz trybu pomniejszonego ekranu.

Co więcej, smartfon Samsunga posiada aż 64 GB pamięci wewnętrznej, która w zupełności wystarczy na instalację najbardziej potrzebnych i praktycznych aplikacji. (Nie musimy zatem dokupywać zewnętrznej pamięci – typ micro SD. Tym bardziej, że wówczas traci się możliwość użycia drugiej karty SIM). Do Samsunga Galaxy Note 8, dołączony jest rysik S Pen. I jest on bardziej przydatny, niż można było się spodziewać. Dlaczego? Po pierwsze – to elektroniczne pióro, na co dzień pozostaje ukryte w specjalnej wnęce w prawym dolnym rogu smartfona. Po drugie – działa ono nie tylko wówczas, gdy ekran jest odblokowany. Ale także wówczas, gdy ekran jest zablokowany! A zatem, gdy trzeba coś szybko zanotować, to wystarczy rysik S Pen wyjąć i zacząć nim pisać po ekranie. Wszystkie notatki zostaną zapisane w zakładce Samsung Notes. I oczywiście, można je później edytować czy dodawać nowe treści. Można także, takie pismo odręczne zamienić na postać cyfrową. Wystarczy fragment tekstu zaznaczyć lassem i po wyświetleniu menu – wybrać opcję WYODRĘBNIJ TEKST. Gotowe – odręczny tekst, stał się tekstem cyfrowym. Poza tym, elektroniczne pióro umożliwia np. szybkie tłumaczenie tekstów czy edycję grafiki (np. do postaci animowanego GIF-a).

Galaxy Note 8, posiada aż trzy aparaty fotograficzne. Standardowy tylni z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix. Szerokokątny tylni z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix oraz przedni (do selfie) o rozdzielczości 8 Mpix. Oznacza to, że smartfonem można wykonywać dobre jakościowo zdjęcia, również przy słabym oświetleniu. Zdjęcia nie będą poruszone, bowiem urządzenie wyposażono w optyczną stabilizację obrazu. Zdjęcia można urozmaicić. Na przykład – opatrywać NAKLEJKAMI (element humorystyczny) czy różnymi poziomami rozmycia tła (funkcja LIVE FOCUS). Smartfon potrafi także nagrywać filmiki w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę lub 60 klatek na sekundę. Słabą stroną tego smartfona jest niezbyt duża pojemność baterii, zaledwie 3300 mAh. Przy intensywnej, całodziennej eksploatacji jedno ładowanie wystarczy nam na jeden dzień. Natomiast bardzo pożytecznym rozwiązaniem jest możliwość ładowania tego smartfona przy pomocy ładowarki indukcyjnej. To o wiele szybszy i wygodniejszy sposób ładowania smartfona w porównaniu z ładowaniem tradycyjnym.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi play promocja

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x