Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Schody jako element dekoracjny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W każdym piętrowym domu bądź mieszkaniu, niezbędnym elementem wyposażenia są schody. Bez nich jesteśmy całkowicie oddzieleni o korzystania z części domu znajdującej się na piętrze. Nierzadko, jest to pierwsza rzecz jaką kupujemy, a decyzję o wyborze podejmujemy szybko i bez większego zastanowienia. To jest największy błąd, który towarzyszy temu zakupowi. Przed podjęciem decyzji o kupnie schodów, pomyśl o funkcji jaką mają spełniać w twoim domu. Czy oprócz praktycznej strony, mogą wnieść coś jeszcze do mieszkania? Oczywiście! Schody – oczywiście dobrze dobrane, mogą stanowić wspaniały element dekoracyjny.

Na początku zastanówmy się jak mają być rozmieszczone, jest to uzależnione od ilości miejsca, które możemy na nie poświęcić. Ważną decyzją jest też rodzaj materiału, z którego mają być wykonane. Obecnie popularnością cieszą się schody szklane, mnij drewniane oraz metalowe. Jednak wybór materiału, z którego schody będą wykonane uzależniony jest od wystroju wnętrza w jakim mają się znajdować. Jednak i przy tej decyzji mamy dowolność, możemy także łączyć materiały. Stelaż schodów może być metalowy a stopnie drewniane. Do nowoczesnych wnętrz często wybiera się schody ażurowe, dają one efekt przestrzeni oraz nie wyglądają jak toporny mebel. Nie zapominajmy także o dobrym oświetleniu.

Są modele schodów, które podświetlają każdy stopień. Możemy też zamontować kinkiety na całej ich długości. Na co byśmy się jednak nie zdecydowali, w efekcie końcowym schody powinny by dobrze oświetlone. Najlepsza głębokość schodka powinna wynosić 23 cm. Takie schody nie będą zbyt strome, przez co staną się bardziej bezpieczne. Na rynku dostępne są także schody modułowe, składające się z wielu elementów. Ich plusem jest stosunkowo niska cena, oraz dowolność przy ich montażu. Balustrada, na którą się zdecydujemy nie może odstawać od stylu zamontowanych schodów. Wszystko musi tworzyć idealną całość.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x