Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Ściernice ceramiczne do szlifowania otworów – jak efektywnie z nich korzystać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Ściernice ceramiczne do szlifowania otworów - jak efektywnie z nich korzystać?

W czasach poprzedzających wynalezienie elektronarzędzi, praca przy przetwarzaniu trudnych w obróbce materiałów musiała być niezwykle wyczerpującym zadaniem. Obecnie działania takie, jak szlifowanie otworów w stali czy metalach kolorowych nie stanowią już problemu dzięki wykorzystaniu ściernic. W jaki sposób stosować w tym celu nowoczesne ściernice?

Ściernice ceramiczne – precyzyjne szlifowanie otworów

W warunkach warsztatowych lub przemysłowych szczególnie ważne jest, by wytwarzane elementy tego samego typu nie odbiegały od siebie wymiarami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Szlifowanie stanowi jeden z ostatnich etapów wykończenia wywierconego wcześniej otworu, a jego detaliczną dokładność zapewnią użytkownikowi wysokiej klasy lamelkowe ściernice ceramiczne.

Stając przed wyborem odpowiedniej ściernicy do szlifowania otworów w stali i innych twardych metalach, musimy przede wszystkim dostosować rodzaj podłoża do konkretnego materiału. Ściernice ceramiczne Norton przeznaczone do pracy z materiałami o najwyższym stopniu twardości będą wyposażone w warstwę ścierną umocowanym na podłożu poliestrowym.

Jego główną cechą jest niski stopień poddawania się przy nacisku, co pozwoli ograniczyć wysiłek wkładany w szlifowanie. Jeżeli natomiast planujemy wykończenie otworów w miękkich metalach, tworzywach sztucznych czy drewnie, lepiej sprawdzą się tu ściernice ceramiczne na podłożu bawełnianym (dostępne w sklepie https://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-ceramiczne). Tu ścieranie następuje za sprawą delikatniejszego węglika krzemu.

Lamelkowe ściernice ceramiczne a wykańczanie otworów

Skuteczność tego rodzaju ściernic przy szlifowaniu otworów ma związek głównie z ich specyficzną budową. Ich powierzchnia ścierająca powstaje wskutek połączenia zachodzących na siebie warstwowo lamelek, pokrytych wybranym rodzajem ścierniwa. To sprawia, że lamelkowe ściernice ceramiczne nie tylko wykazują niższe tempo zużycia, niż inne końcówki do szlifierek, ale także – przy odpowiedniej gradacji ziarna – pozwalają połączyć prace szlifierskie z polerskimi.

Co więcej, ściernice ceramiczne Norton i innych czołowych producentów wytwarzane są w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu dopasowanie narzędzia nawet do najmniejszego otworu nie przedstawia sobą wyzwania. Warto jednak pamiętać, że dla optymalnego działania ściernice ceramiczne powinny być przechowywane bez dostępu wilgoci oraz użytkowane wyłącznie, gdy nie wykazują cech uszkodzenia. W tej kwestii bezwzględnie należy podążać za zaleceniami producenta, gdyż tylko prawidłowe korzystanie ze ściernic pozwoli na zachowanie zasad BHP i uzyskanie doskonałych rezultatów.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x