Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Shabby Chic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każdy z nas marzy o stworzeniu idealnego wnętrza. Jednak nie możemy się łudzić, że wszystko da się zrobić za jednym obrotem. O wnętrze się dba i dopieszcza wiele lat. Nie da się zakupisz wszystkich dekoracji naraz. Musimy też zastanowić się w jakim kierunku będziemy zmierzać, aby nieudolnym mieszaniem stylów, nie stworzyć kiczu. Popularnym ostatnimi czasy jest styl Shabby Chic. Tłumacząc te dwa słowa na język polski otrzymamy zwrot – poszarpany, elegancki. W stylu tym dominuje róż, łączony z bielą. Dopuszczalne są dodatki, ale tylko w pastelowych barwach. Styl ten stawia na piedestale renowację starych mebli z wnętrzem.

Odpowiednia ich renowacja, sprawi że dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Mogą to być meble tak zniszczone, że nadające się tylko do wyrzucenia. Ich urokiem, jest jakże pęknięcie i szczelina dająca świadectwo o ich wieloletnim użytku. Kolorem dominującym w tym stylu jest biel, idąca w parze z pastelowym różem, błękitem oraz migdałową zielenią. Chcąc odnowić starą komodę, bądź stół, musimy przede wszystkim dobrze oszlifować powierzchnię. Nie staraj się maskować pęknięć, gdyż w nich cały urok. Niekiedy taki mebel wystarczy pomalować bezbarwnym lakierem. Kanapę oraz łóżko, możemy udekorować całą masą poduszek o różnych kształtach i materiałach. Najważniejsza w tym wypadku jest ich ilość. Pamiętaj, że podejmując się renowacji, nie możesz posunąć się za daleko, aby po skończonej pracy meble nie wyglądały na odnowione. Nie to jest celem tego stylu.

Innymi mile widzianymi ozdobami będą świeczki oraz ozdobne lampiony. Styl Shabby Chic, lubuje się także w koronkach i haftowanych serwetkach. W wazonie, pięknie będą komponowały się świeże róże, nie dopuśćmy do ich zwiędnięcia! Zasuszmy i włóżmy z powrotem do wazonu. A cy ty jesteś gotowa na taką zmianę stylu? Jeśli nie jesteś na tyle odważna, żeby zmieniać swój salon zacznij od sypialni. Shabby Chic pomoże ci stworzyć niezwykle nastrojowe i relaksujące wnętrze!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x