Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Skuteczny środek na komary – czy taki istnieje?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Skuteczny środek na komary – czy taki istnieje?

Znajome bzyczenie nad uchem, a potem krótkie ukłucie i rosnący bąbel – któż z nas nie zna tego uczucia, które towarzyszy nam niemal każdego letniego wieczoru. W niektórych latach inwazja komarów jest tak duża, że rośnie liczba osób, które chcą znaleźć naprawdę skuteczny środek na komary. Zobaczmy, czy taki istnieje przyglądając się różnym metodom walki z tymi nieprzyjemnymi insektami.

Naturalne metody odstraszania komarów

Coraz większa liczba osób zwraca uwagę na ekologię i wraca do naturalnych metod w każdym obszarze swojego życia. Ten trend nie omija również poszukiwania skutecznych środków na komary. Na szczęście są metody, które pomagają w naturalny sposób odstraszać komary, np. poprzez sadzenie takich roślin jak komarzyca czy kocimiętka lub smarowania ciała olejkami pochodzenia naturalnego, np. olejkiem miętowym.

Środek do ochrony przed komarami

Ważne miejsce wśród środków skutecznie chroniących przed komarami zajmują repelenty. To środki stosowane na ubranie lub skórę, których celem jest odstraszanie owadów. Taki środek na komary może zawierać DEET lub inne substancje wykazujące działanie odstraszające komary. W zależności od mocy środka będzie on działał od godziny do kilku godzin od zastosowania. Stosując te środki należy jednak zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy chcemy użyć je w celu chroniąc przed ugryzieniami małe dzieci.

Moskitiery

Do walki z komarami wewnątrz domu można stosować różne środki chemiczne, m.in. takie wkładane do kontaktu, ale wiele osób potwierdza, że nic tak skutecznie nie chroni wnętrza, jak moskitiery. Można je zamontować na wszystkich oknach, a można tylko na tych, które częściej otwieramy. Ich montaż bardzo często nie wymaga wiertarki, a magnesy zainstalowane w ich brzegach pozwalają nawet na montaż w używanych drzwiach balkonowych. Dzięki moskitierom można zapomnieć o nocnym bzyczeniu nad uchem, które bardzo często utrudnia, a nawet uniemożliwia zasypianie.

Walka z namnażaniem się komarów

Od czasu do czasu zdarzają się prawdziwe plagi komarów i wszystkie powyżej wspomniane środki wydają się być niewystarczające. Wtedy do akcji mogą wkroczyć środki biobójcze, które pomagają zdusić problem w zarodku czyli walczą z namnażaniem się komarów. Ich stosowanie ma wielu przeciwników, bo są to środki, które przy okazji mogą zniszczyć nie tylko komary, ale i pożyteczne owady takie jak np. pszczoły. Należy zatem stosować je z umiarem i w odpowiednim czasie, żeby do maksimum ograniczyć skutki uboczne w postaci śmierci innych owadów.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x