Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Spokojny sen w sypialni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno zapewnić przede wszystkim możliwość spokojnego wypoczynku. Stylistyka dobrana do gustu użytkowników pozwala na lepszy wypoczynek i spokojny sen. W sypialni najważniejszym elementem jest łóżko. Małą sypialnię można urządzić w minimalistycznym stylu, gdzie jednymi elementami pokoju może być łóżko i szafa z ubraniami. Bardzo ważne jest, by sypialnia dawała wrażenie przestronności, co można uzyskać w mniejszym pomieszczeniu poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki ścian, oświetlenia.

W dużej sypialni warto postawić na duże łóżko. Łóżko w sypialni powinno być ustawione zgodnie z kierunkami świata północ, południe. Takie ustawienie łóżka związane jest z biegunami magnetycznymi ziemi. Wiele zwierząt wybiera podczas snu właśnie takie kierunek, co potwierdzają liczne badania naukowe. Warto, więc wykorzystać takie ustawienie łóżka, które może pozwolić lepiej się wysypiać.

Materiały wykończeniowe do sypialni i oświetlenie

Aranżację sypialni powinno rozpocząć się od oświetlenia. Światło nie tylko ma swoją użyteczną funkcję, ale również wpływa na postrzeganie innych przedmiotów oraz ich barw. Z tego powodu warto jest na początku wybrać zarówno moc światła górnego jak i dodatkowych lamp. W sypialni warto jest korzystać z dodatkowego oświetlenia w postaci lamp stołowych. Można również umieścić lampy nad łóżkiem, który pozwalają na wygodne czytanie przed snem. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie lamp solnych. Zapewniają one jonizację powietrza, co pozwala na szybsze zasypianie. Po umieszczeniu elementów świetlnych należy zabrać się za wykończenie ścian.

Sypialnia nie jest najlepszym miejscem do wieszania na ścianach obrazów rodzinnych. Natomiast zdjęcie osobiste lub partnera jest doskonałym elementem wnętrza sypialni. W sypialni można umieścić fotografie ślubną w ładnych ramach pasujących do stylistyki reszty wnętrza. Kolorystyka ścian powinna być utrzymana w jasnych barwach. Jeśli chodzi o kolorystykę to warto ją również dobrać do własnych gustów. Są osoby, które lepiej czują się w pastelowych kolorach, gdy inne wolą stonowany kolor zieleni. Ważne, by stawiać na kolory, które cechują się spokojem.

Elementy sypialni

W sypialni można umieścić różne meble. Doskonale sprawdza się szafka przy łóżku, na której można postawić budzik, odłożyć książkę, postawić kubek. W sypialni nie warto decydować się na nadmiar mebli, gdyż tworzą one przytłaczającą przestrzeń. Jeśli chodzi o materiał z jakich wykonane powinny być meble do sypialni to najlepiej wybierać jasne drewno. Warto również zachować symetrię przy ustawianiu poszczególnych mebli. W nowoczesnej sypialni nie trzeba martwić się nadmierną ilością elementów dekoracyjnych. Utrzymane w klasycznym stylu sypialnie wymagają zastosowania drobnych dekoracji, ale nie należy z nimi w sypialni przesadzać. Dodatkowe przedmioty i gadżety w sypialni powinny stanowić jedynie drobny dodatek do całości wnętrza, tak by nie zagracić niepotrzebnie przestrzeni pomieszczenia. W sypialni można umieścić rośliny, ale tylko takie, które nie zabierają dużej ilości tlenu.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x