Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Sposób na czystą łazienkę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mówi się, że łazienka jest miejscem gdzie najtrudniej utrzymać jest czystość. Z cała pewnością spowodowane jest to charakterem pomieszczenia oraz tym, iż korzysta z niej cała rodzina. Problem pojawia się gdy jej członkami są także małe dzieci których nie sposób upilnować. Co więc można zrobić by pomieszczenie to zawsze było czyste? I od czego tak naprawdę powinno się zacząć czyszczenie łazienki? Przed rozpoczęciem do prac, należy zadbać o odpowiednie środki czystości oraz inne przybory. Czyszczenie łazienki zaczynami od ścian i sufitu. Należy usunąć wszystkie pajęczyny, które pojawiają się w każdej łazience, a nie wyglądają zbyt estetycznie. Najwygodniej będzie zmieść je szczotką. Wykafelkowane ściany należy przetrzeć wilgotną ściereczką z dodatkiem delikatnego płynu. Może być nawet ten, którym myjemy zwykle naczynia. Jeśli na kafelkach mamy zabrudzenia, które nie chcą łatwo zejść, przemyjmy je gąbeczką z octem. Zabrudzone fugi czyścimy szczoteczką. Najlepiej przeznaczyć do tego starą szczoteczkę do zębów.

http://www.dreamstime.com/-image10516192

Kolejnym krokiem jest czyszczenie umywalki, wanny oraz baterii. Dość ciekawym sposobem na nadanie im blasku jakim cieszyły się kiedy były nowe, jest wytarcie ich popiołem, ze zwykłej popielniczki. Kolejnym krokiem będzie ich wypolerowanie. Amoniak jest ważnym produktem podczas porządków w łazience. Nie tylko wyśmienicie radzi sobie z brudną fugą ale także usuwa oznaki rdzy. Miskę ustępową czyścimy tylko i wyłącznie w rękawicach ochronnych. Czynimy to ze względu na kontakt z bakteriami oraz żrącym detergentem.

http://www.dreamstime.com/-image5404445

Jeśli w ciągu dnia nie jest możliwe zalanie toalety środkiem dezynfekującym na kilka godzin, wykonajmy tę czynność na noc. Rano wystarczy przeczyścić szczotką miejsca wewnątrz muszli.
Jak więc widzimy czyszczenie łazienki nie jest większym problemem. Należy się tylko do tego odpowiednio zabrać. Wtedy nie będziemy mieć problemu, nawet z pozornie ciężkimi do usunięcia plamami.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x