Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Sposoby na małą kuchnię

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Sposoby na małą kuchnię

Kuchnia powinna być miejscem, w którym odpoczywamy przygotowując posiłek po całym dniu w pracy. Dlatego, nie ma nic gorszego niż kuchnia, w której panuje bałagan. Niestety problem ten bardzo często dotyczy mniejszych kuchni.

Kuchnia powinna być miejscem, w którym odpoczywamy przygotowując posiłek po całym dniu w pracy. Dlatego, nie ma nic gorszego niż kuchnia, w której panuje bałagan. Niestety problem ten bardzo często dotyczy mniejszych kuchni.

Niestety, w mniejszych pomieszczeniach dość trudno utrzymać porządek. Na szczęście istnieje kilka sposobów aby poradzić sobie z tym problemem w kuchni.

Dodatkowa przestrzeń robocza nad zlewem

Bardzo fajne rozwiązanie, a w dodatku tanie. Przykrywając zlew, uzyskać możemy trochę dodatkowej przestrzeni do przygotowania posiłków i nie tylko.

Oprócz dedykowanych rozwiązań, których nie brakuje na rynku w tym celu można wykorzystać również takie elementy jak np. większa deska drewniana do krojenia, którą wykorzystywana jest w kuchni bardzo często.

Sprytnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie ewentualnych pozostałości po remoncie. Szczególnie ciekawym pomysłem jest np. docięcie większej płytki gresowej do wymiaru zlewu.

Miejsce do przechowywania nad lodówką

Jeśli w małej kuchni dostępny jest kawałek miejsca między lodówką a sufitem, zdecydowanie warto to wykorzystać. W miejscu tym powiesić można szafkę, która wspaniale nada się do przechowywania konserw i innych niepsujących się artykułów kuchennych.

Wykorzystanie przestrzeni między szafkami a blatem kuchennym

Przestrzeń między blatem, a szafkami wykorzystać można do powieszenia najczęściej wykorzystywanych akcesoriów tj. deska do krojenia, noże czy wszelkiego rodzaju kopystki.

Dość często stosowanym rozwiązaniem jest również zamontowanie w tym miejscu małej półeczki, na której umieszczone mogą być przyprawy lub drobne naczynia.

Składany stolik na ścianie

Rozwiązanie niezwykle popularne w zyskujących coraz większą popularność, domkach typu tiny house.

Niewielki, składany stół może zapewnić miejsce, w którym można spożywać posiłki przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni. Stół taki wykorzystać można również do wykonania drobniejszych prac, nie tylko kuchennych.

Miejsce do przechowywania w pobliżu kuchni

W przypadku bardzo małych kuchni, gdzie trudno o miejsce do przechowywania, warto rozważyć możliwość wykorzystania najbliższego pomieszczenia.

Pomocna może być każdego rodzaju szafka lub wnęka w pokoju. Wnękę zaaranżować można jako małą spiżarnię kuchenną gdzie przechowywać można nie tylko konfitury, ale również naczynia oraz akcesoria kuchenne.

Aby zamaskować wnękę wykorzystać można ozdobną zasłonę. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie szklanek, talerzy i innych elementów zastawy w ozdobnej komodzie, ustawionej w pobliżu kuchni.

Wykorzystaj narożniki

W bardzo małych kuchniach liczy się niemal każdy centymetr powierzchni. Umieszczenie półek w narożnikach pomieszczenia pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x