Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Sposoby na projekt ładnego i wygodnego salonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W dzisiejszych czasach salon, albo pokój dzienny to miejsce, w którym się odpoczywa, ale również przyjmuje gości i najczęściej jest to też miejsce, które stanowi znacznie większą część otwartej strefy dziennej. Tego typu otwarcie jest naprawdę bardzo ciekawym i dobrym pomysłem, jednak z drugiej strony organizacja tak dużej przestrzeni i podzielenie jej na różne strefy funkcjonalne może być dosyć problematyczne, zwłaszcza jeżeli zależy Wam an tym, aby pod żadnym pozorem nie rezygnować z komfortu. Dlatego też warto się przyjrzeć temu co takiego powinno się zrobić, aby uzyskać jak najlepszą aranżację w takim wnętrzu.

W zasadzie sama aranżacji salonu wydaje się większości osobom dosyć prostym tematem. W zasadzie większość osób myśli, że dużo tam nie potrzeba jedynie kanapa, wygodne fotele, dywan, stolik do kawy i kominek. Rzeczywistość jest znacznie bardziej brutalna niżeli mogłoby się to wydawać. Prawda jest taka, że rzadko kto decyduje się na realizacje tego typu schematu. Wynika to z tego, że jest to znacznie bardziej skomplikowane i powiązane z wieloma różnymi czynnikami jak chociażby architektura wnętrza, sposób życia domowników oraz oczywiście posiadane finanse. W całkowicie innym stylu zaaranżowany zostanie sal w rezydencji czy też w jednorodzinnym domu, a w zupełnie innym stylu w mieszkaniu, albo apartamencie. Salon w rezydencjach najczęściej funkcjonuje jako pomieszczenie całkowicie osobne. Osie widokowe oraz niecodzienna wysokość będą jednymi z wielu walorów tej powierzchni. Tego typu wysokość jest nazywana często pustką nad salonem w dwukondygnacyjnym wnętrzu i dzięki niej wnętrze nabiera bardzo reprezentacyjnego charakteru. Najczęściej w takich sytuacjach ludzie decydują się na zaaranżowanie w nim eleganckiego kominka i wysokiej klasy zestawu wypoczynkowego. Mniejsze domy rzadko kiedy pozwalają sobie na coś takiego, dlatego też salon najczęściej jest częścią składową większe otwartej przestrzeni, która jest w stanie połączyć naprawdę sporo różnych funkcji.

Salon wzbogacony o przeszklenia

W dzisiejszych czasach stosuje się bardzo dużo przeszkleń wielkoformatowych, które umożliwiają wnikanie przyrody do wnętrza domu, jednak nie zawsze musi to być coś pożądanego. Bywa też tak, że gęstość zabudowy i to zwłaszcza w miasta będzie wręcz wymuszać na architektach bardzo niecodzienny rozwiązania, które będą w stanie podnieść atrakcyjność przestrzeni, którą się projektuje. Co powinno się zrobić, gdy w okół domu jest naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju domów? W takiej sytuacji trzeba pamiętać, że już podczas etapu projektowania trzeba szczególnie na to zwracać uwagę. W takiej sytuacji bardzo ciężko jest znaleźć niezwykle atrakcyjny widok zza okna, nie wchodząc przy tym nikomu innemu do okna. Dzięki umiejętnemu kadrowaniu widoku przy użyciu okna blisko podłogi można pozbyć się tego problemu. Taki efekt może zostać wzmocniony poprzez zdecydowanie się na użycie otwartego narożnika, dzięki któremu będzie można skierować wzrok na niesamowicie wyglądający trawnik. Narożne okna będą miały tę zaletę, że dadzą możliwość otrzymania prawie że panoramicznego widoku. Jest to bardzo prosty detal, jednak niezwykle efektowny. Zwłaszcza jeżeli uda się Wam umieścić w swoim wnętrzu co najmniej jedną i to nawet wąską, ale za to bardzo wysoką szybę.

Kominek w salonie

Bardzo często jest tak, że atmosferę wnętrzu tak naprawdę nadaje kominek. Kominek otwarty jak i kominek zalety będzie miał swoje zalety. Otwarty, który zostałby zabudowany tradycyjnie pewnym będzie to, że ogień znacznie lepiej będzie się prezentować i będzie istnieć swoiste poczucie bliskości z nim. Zamknięte kominki będą za to mniej ograniczały domowników pod względem organizacyjnym. W każdej chwili będziecie mogli wyjść z domu, a jedynie będzie trzeba pamiętać o zamknięciu szklanych drzwiczek i nie trzeba będzie się zamartwiać o meble, które zostały umieszczone w jego pobliżu. Styl kominka powinien zależeć od tego w jaki sposób macie ochotę zaaranżować przestrzeń. Jeżeli zależy Wam na stylistyce klasycznej to powinniście zdecydować się na zastosowanie kamieni w kominku i umiejscowienie przed nim płyty. Jeżeli zaś jesteś zwolennikiem stylu nowoczesnego to kominek może mieć bryłę o kształcie prostopadłościanu. Jeżeli zostanie wykonana z identycznego materiału co ściany to widok ognia nie będzie zakłócany w żadnym stopniu.

Jak zabezpieczyć ogień?

Oczywistą rzeczą jest to, że nie można zapomnieć o tym, aby zachować bezpieczną odległość paleniska od tapicerowanych mebli. Moc wkładu będzie określała jak daleko powinny zostać umieszczone kanapy od kominka. W przypadku kominka zamkniętego będzie to zazwyczaj od 110 do 160 centymetrów. W przypadku zaś kominka otwartego sprawa będzie nieco bardziej problematyczna i będzie wymagała zachowania większej ilości przestrzeni pomiędzy kominkiem, a meblami, najczęściej jest to około 200 centymetrów. Podłoga przed palącymi się drewnianymi kawałkami zostanie ochroniona za pomocą specjalnie do tego stworzonej płyty. Taka płyty powinna posiadać minimum 60 centymetrów długości przy kominku zamkniętym, zaś przy kominku otwartym, aż 100 centymetrów. W takiej sytuacji można dodatkowo zaaranżować parawan przed kominkiem. Dzięki niemu zyska się nie tylko na funkcji ochronnej, ale również ciepłe powietrze będzie mogło dzięki niemu przedostać się, a to samo w sobie pozwoli na uniknięcie ogrzania mebli.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x