Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Sposoby na uniknięcie błędów, które popełniacie urządzając kuchnie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bardzo dużo osób zastanawia się nad jedną zasadniczą kwestią, a mianowicie taką w jaki sposób powinno się zaaranżować kuchnie. Kuchnia ma to do siebie, że urządzenie jej powinno zostać odpowiednio wcześniej przemyślane i to w sposób naprawdę pieczołowity. Kuchnia powinna być tą przestrzenią, którą planuje się już na etapie wczesnego projektowania. W takiej o to sytuacji jest się w stanie stworzyć jak najbardziej funkcjonalna kuchnię, która nie będzie później sprawiała żadnych problemów, gdy ktoś zechce wprowadzić ewentualne zmiany w niej.

W momencie gdy podejmujesz decyzje o tym, aby zakupić gotowy projekt, albo też zakupujesz już istniejący dom, bądź mieszkanie to powstrzymaj się z zamawianiem mebli oraz urządzeń. Na samym początku sprawdź czy aranżacja, którą chcesz wykonać będzie dla Ciebie naprawdę wygodna, a jeżeli okaże się, że jest inaczej to powinieneś zdecydować się na zaplanowanie innej. Istnieje w takiej sytuacji możliwość, że będziesz zmuszony podjąć większe zmiany, niżeli z początku Ci się wydawało, chociażby takie jak modyfikowanie układu ścian czy też zmiana miejsca pewnych otworów.

Zadbaj o funkcjonalność kuchnie

Zanim kuchnia zostanie umeblowana to bardzo często wydaje się pomieszczeniem niesamowicie obszernym, w którym to bez najmniejszego problemu będzie można znaleźć miejsce dla wszystkich urządzeń, których planujecie użyć, zaś podczas wstępnej aranżacji nagle może się okazać, że jest to przestrzeń całkowicie nieustawna. Chociaż cały czas ma się wrażenie, że przestrzeni jest znacznie więcej niż potrzeba to jakoś nie można znaleźć odpowiednio dużo miejsca na to, aby umieścić lodówkę, zaś większość sprzętów, które już zdążyło się postawić wyglądają tak jakby w ogóle tam nie pasowały. TEgo typu problem może wynikać przede wszystkim z tego, że podczas wstępnego planowania zostały popełnione karygodne wręcz błędy, ponieważ początkowy układ w ogóle nie wziął pod uwagę jakie ograniczenia ma dana przestrzeń i jakie panują w niej warunki. Na wstępie warto tutaj założyć, że im bardziej nietypowe jest wnętrze, tym sam pomysł powinien być bardziej niecodzienny. W innej sytuacji urządzenie takiego pomieszczenia może być niesamowicie problematyczne. Dlatego też powinno się zadbać o nietypowe rozwiązania, trzeba jednak podczas eksperymentowania zdawać sobie sprawę z tego, że kuchnia to miejsce, które służy konkretnej pracy, czyli przyrządzaniu posiłków, dlatego najważniejszą jej cechą musi być w gruncie rzeczy funkcjonalność.

Jak funkcjonalnie rozmieścić urządzenia?

Najczęściej ludzie decydują się w tym przypadku na podzielenie kuchni na podstawowe strefy, które są podporządkowane czynnościom, które trzeba w niej wykonać, aby otrzymać zadowalający efekt, jakim jest przygotowanie posiłku. Umiejscowienie konkretnych stref jest zależne od kolejności, w jakich się z nich korzysta. Dlatego też na samym początku znajdzie się strefa przechowywania z lodówką i spiżarnią, następnie strefa mycia i przygotowywania ze zlewem i blatem roboczym, a na samym końcu strefa gotowania z kuchenką i piekarnikiem. Jeśli zdecydujecie się stworzyć w swojej kuchni logiczny układ to ograniczy Wam to naprawdę sporo nerwów i czasu, ponieważ nie będziecie musieli ciągle dreptać w jednym miejscu, a cała kuchnia nie będzie miejscem, z którego bije chaotyczność i brak porządku na odległość.

Ciągi kuchenne

Wielu osobom może się wydawać, że luźniejsza kuchnia to lepsza kuchnia. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Jeżeli jesteś osobą, która posiada obszernych rozmiarów kuchnie, w której to blaty i tak znajdują się tylko i wyłącznie pod ścianami to na samym końcu możesz dojść do wniosku, że środek nie jest w ogóle zagospodarowany. Przez tak złą aranżację wnętrza będziesz zmuszony, aby codziennie pokonywać dodatkowe metry. Dlatego też świetnym pomysłem może tutaj się okazać zdecydowanie się na aranżację wyspy kuchennej. Nie musi być ona w zasadzie zbytnio duża, wystarczy że zdecydujesz się tutaj na urządzenie dodatkowej przestrzeni jako blatu do pracy czy miejsca, w którym możesz odstawiać naczynia. Oczywistym faktem będzie, że jeżeli zaaranżujesz całą kuchnie zbyt ciasno to korzystanie z niej również nie będzie za bardzo wygodne. Wyjątek mogą tutaj sprawiać kuchnie, które są tworzone z myślą o jednej osobie. Wynika to przede wszystkim z ograniczenia przestrzeni, jednak w takiej sytuacji w jednym miejscu można wszystko ciekawie zaaranżować.

Jak powinny być wymiary blatów?

Jeżeli potrzebujesz blatu do pracy stojącej to będzie on miał inną wysokość, niżeli ten, który posłuży Ci do pracy siedzącej. Inaczej również będą prezentować się blaty bufetowe. Dlatego też powinieneś w głównej mierze opierać na sprawdzonych zasadach, jednak nie bać się przy tym poddawać ich od czasu do czasu większym, bądź mniejszym modyfikacjom. Wszystko tutaj powinno być aranżowane w sposób bardzo indywidualny i zależny od Twojego wzrostu. Jeżeli jesteś wysoki to podwyższ nieco blat, zaś jeśli niższy to go obniż. Będzie to naprawdę meczące, jeżeli będziesz zmuszony wykonywać swoją pracę przy blacie, którego wysokość nie jest dopasowana.

Co do kwestii głębokość tychże blatów to musisz tutaj pamiętać o bardzo istotnej kwestii, czyli dopasowaniu głębokości do wielkości pomieszczenia. Standardowa powierzchnia pozwoli na zaaranżowanie standardowej szerokości, czyli 60 centymetrów. Jeżeli zaś możesz sobie na nieco więcej pozwolić to zdecyduj się na dodanie chociażby 10 centymetrów. Nie miej obaw również przed zróżnicowaniem szerokości blatów. Spokojnie możesz pozwolić sobie na poszerzanie i zwężanie ich i to zależnie od tego jak dużo masz miejsca w swojej kuchni. Dzięki dzisiejszej technologii bez większego problemu będziesz mógł się na coś takiego zdecydować.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x