Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Stara lub poplamiona wykładzina – jak sobie z tym poradzić?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kiedy decydujemy się na zakup domu, często w wyborze takiej decyzji jesteśmy zobowiązani do przejęcia jego niewielkiej zawartości, której jakby nie było nie warto usuwać. W tym konkretnym przypadku chodzi nam o wykładziny, które często są dziedziczonym wyposażeniem przejmowanego domu. Na ogół tego rodzaju wykładziny mają dobre kilka lub kilkanaście lat. O tym czy była wymieniana całkiem niedawno może poświadczyć jej obecny wygląd. Wymiana wykładziny wiązała by się z bardzo dużym wydatkiem, gdyż do tego celu trzeba wynająć fachowca, który położy wykładzinę w odpowiedni sposób. Kupując dom z pewnością nie będzie brakować nam nowych wydatków, dlatego jeśli wykładzina jest w miarę dobra nie warto jej wymieniać, ani zamieszczać na liście najpilniejszych wydatków – no chyba, że mamy za dużo pieniędzy przy sobie. Jeżeli zdecydujemy się by dana wykładzina pozostała, najlepszym rozwiązaniem będzie jej czyszczenie, które w wyjątkowych sytuacjach nie jest tak proste i oczywiste jak się z początku wydawało. Kiedy jednak stwierdzisz, że wykładzina się całkiem nie nadaje to najlepszym rozwiązaniem będzie wykładzina płytkowa, którą można ułożyć samemu.

 

Czyszczenie wykładziny może być trudnym i żmudnym procesem, szczególnie gdy pod ręką nie mamy żadnego specjalnego preparatu. Warto więc się w takowy zaopatrzyć, gdyż dzięki niemu możemy pozbyć się plam raz na zawsze. Kolejnym sposobem jest wypożyczenie odkurzacza piorącego – rezultat może być całkiem zadowalający. W ten sposób możemy wydłużyć życie wykładziny o kilka następnych lat.

 

Najgorszym miejscem na wykładzinie to miejsce obok mebli, gdzie często jedzenie lub picie pozostawia wyraźne i często głębokie ślady – trzeba się naprawdę napracować by je usunąć. Jeżeli plam nie da się usunąć, możesz w tym miejscu z powodzeniem położyć ozdobne chodniki, dzięki czemu w łatwy sposób uporasz się z brzydkim problemem. Trzeba jednak pamiętać, by kupowane chodniki bardziej pasowały do mebli, niż do wykładziny położonej w pokoju.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x