Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Stolarka okienno-drzwiowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Stolarka okienno-drzwiowa

Elementem wieńczącym pierwszy etap budowy jest zwykle zakończenie prac budowlanych do takiego stopnia, że powstały obiekt pozostaje całkowicie zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi. W praktyce oznacza to, że zostaje zamknięty każdy otwór w ścianie czy dachu a deszcze już nigdy nie będzie wpadał do środka.

Stolarka okienno-drzwiowa

Stolarka okienno – drzwiowa, czyli drzwi i okna należą do najbardziej kosztownych składników wykończeniowych budynku. Ten wysoki koszt buduje przede wszystkim ilość egzemplarzy.

Jak dobierać drzwi i okna do nowego budynku?

Wybierając stolarkę okienno-drzwiową do nowego obiektu bardzo często toniemy w szczegółach technologicznych tak chętnie przytaczanych przez producentów w opisie produktu. W każdym elemencie opisu dowiadujemy się, że kolejny składnik czy detal budowy jest innowacyjny i wyjątkowy, a bez niego żadne okno się nie domknie a drzwi zatrzasną się nam przed nosem. Wpadamy powoli w pułapkę świadomych zabiegów producenta i sprzedawcy.

Optymalny wybór stolarki okiennej to taki, który odpowiada naszym potrzebom i posiada certyfikaty i atesty niezbędne przy tego rodzaju produkcie. Okno powinno chronić nas przed zimnem i oddawać ciepło i to bez ciepłego pakietu szybowego. Powinno być bezpieczne bez względu na to ile posiada zamontowanych przez producenta zaczepów antywłamaniowych. Powinno być szczelne i łatwe do otwierania w sposób obiektywny, bo taka jest jego rola. Gwarancje, certyfikaty i atesty dają konsumentowi pewność, że kupowany produkt spełnia wszystkie te warunki i to bez względu na to w jakiej technologii jest wykonany.

Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Każde drzwi zewnętrzne, wejściowe są wzmocnione w stosunku do drzwi wewnętrznych. Nie trzeba uruchamiać bardzo wyobraźni, by zrozumieć, że jeżeli takie drzwi posiadają dodatkową warstwę stalową to są po prostu bardzie wytrzymałe i odporne na włamanie. Chociaż w dużym stopniu na bezpieczeństwo wpływa nie grubość drzwi a miejsce zawiasów. Jeżeli zawiasy drzwi zewnętrznych znajdują się wewnątrz budynku to z pewnością drzwi są mniej narażone na wyważenie. Drzwi zewnętrzne powinny być przede wszystkim szczelne, tak by ciepło gromadzone wewnątrz nie miało ujścia. Powinny być też w miarę dźwiękoszczelne, by domownicy nie musieli ściszać głosów w trakcie rozmowy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x