Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Stoliki i ławy – przeżytek czy potrzebne meble

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W nowoczesnych mieszkaniach architekci wnętrz zmniejszają ilość mebli, ograniczając je jedynie do tych najbardziej potrzebnych. Dlatego w modnie zaaranżowanych mieszkaniach znajdą się wygodne kanapy, komody zamiast szerokich szaf na ubrania oraz niewielkie stoliki na niezbędne drobiazgi.

Jednak nawet w nowoczesnych mieszkaniach potrzebne są stoliki RTV, na których coraz częściej umieszczane są zestawy kina domowego. Ze względu na wielkość powierzchni mieszkalnej do mieszkań wskazane są telewizory cienkie, najlepiej wiszące, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Z kolei stolik, który kojarzył się z miejscem na telewizor, to obecnie raczej miejsce na zestaw kolumn, dekoder do odbioru telewizji satelitarnej czy też cały zestaw kina domowego.

Takie stoliki muszą z jednej strony pomieścić potrzebny sprzęt multimedialny, a z drugiej także powinny pasować do nowoczesnego wnętrza. Dlatego do ich wykonania używa się bardzo często wytrzymałego szkła i metalu, które łatwo można dopasować do wybranych miękkich mebli. Przezroczyste, hartowane szkło, wykończone metalem, drewnem czy tworzywami imitującymi naturalny kamień, jest nie tylko trwałe, ale również ponad czasowe, dlatego niewysokiego stolika nie trzeba zmieniać zbyt często.

Niektórzy stawiają jednak na klasyczne telewizory stojące, dlatego w ich przypadku stolik powinien mieć dosyć szeroką półkę, aby telewizor można było na nim stabilnie umieścić. Przy takim rozwiązaniu stolik zwykle jest wyposażony w dodatkowe półki, które są wykorzystywane jako miejsce na odtwarzacz DVD czy dekoder. W tym przypadku warto pomyśleć o stojących kolumnach, które swoim stylem będą uzupełniać zestaw RTV.

Obok otwartych stolików czy niewysokich szafek na telewizor można także spotkać stoliki zabudowane z jednej strony. Takie niemal klasyczne niewysokie szafki są dobre dla wielbicieli mebli o tradycyjnym wyglądzie. W ich zamykanych szufladach można przechowywać potrzebne akcesoria czy filmy do obejrzenia. Wolnostojące stoliki mogą zaskakiwać również kolorystyką. Projektanci odchodzą bowiem od oklein, które mają imitować wybrane gatunki drewna, a zamiast nich coraz częściej wykonują stoliki w jednolitym kolorze lub dają możliwość, aby użytkownik mógł połączyć jednolite fronty z drewnianymi ściankami.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x