Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Stomatologia estetyczna Łobez

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Jeszcze więcej osób ma z środków z poziomu stomatologii estetycznej, by cieszyć się atrakcyjnym wyglądem swoich zębów. Jednak lub są one miłe dla niemowląt? Warto nauczyć się z najbardziej przystępnymi środkami i stwierdzić lub są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej ważnym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten produkuje się zwykle przy zastosowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany wynik istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zima). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może doprowadzić nierównomierne lub nadmierne wybielenie także potrafi stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Gryfice

Według unijnej informacje z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem specjalnych środków chemicznych w wygodnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, jednak widać stanowić brane tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie chwali się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów a kolejnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być problemu z obecnego modelu osadami. Sam sposób jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowlęta jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany liczy na ścieraniu kamień nazębnego robiącego się w zakresie szyjek zębowych – z powierzchni korony (najczęściej stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do służenia go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, więc można go spełnić a będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub wykonana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę bezpieczną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie proponuje tego modelu praktyk. Także jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolei w przypadku koron ząb wymaga być oszlifowany w zdecydowanie znaczniejszym stopniu. W kontaktu z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzebę dużo nie przeszkadzać w formę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Gryfice

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x