Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Storczyki – egzotyczne dekoracje wnętrz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dekoracje w mieszkaniu są tak samo ważne jak wybór mebli czy koloru ścian. Najnowocześniej zaprojektowane wnętrze możemy zepsuć złym doborem dekoracji. Na co decydować się, chcąc zachować nowoczesność i design, tak ciężko wypracowany remontem? Musimy by ze sobą szczerzy – gipsowe figurki, do których możemy być przyzwyczajeni układane na komodach czy parapetach okien, wyszły z mody już dawno temu. Warto zainwestować w coś co będzie stale cieszyć nasze oko czyli w 'żywą’ ozdobę. Ze względy na ogromną liczbę rodzajów oraz kolorów kwiatów doniczkowych z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś satysfakcjonującego. Jednak co do gatunku, warto zastanowić się nad tak modnymi w tym sezonie orchideami, czyli tak zwanymi storczykami.

Są to kwiaty, które znakomicie odnajdują się w nowoczesnym wnętrzu. Najpopularniejszym ich rodzajem jest phalenopsis oraz paphiopedium. Możemy wybrać taki ich kolor by pasował do zasłon czy też koloru ścian. Jeśli zapewnimy tym kwiatom odpowiednie warunki, to z pewnościom nam się odwdzięczą. Storczyki kwitną 2-3 a nawet 4 razy w roku. Łodyżka z pięknymi kwiatami potrafi utrzymać się nawet do trzech miesięcy. Storczyki są idealne dla osób, które nie mają czasu na pielęgnowanie roślin. Orchidee, podlewa się raz w tygodniu dużą ilością wody. Znakomitym miejscem są dla nich chłodne i niesłoneczne pomieszczenia. Z uwagi na ten fakt nie muszą stać na parapecie, ale w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Mówi się, że piękno tych kwiatów najbardziej docenia się deszczową jesienną porą. Gdy za oknami mamy depresyjne widoki, poprawiać nam samopoczucie będą piękne intensywne kolory na parapecie.

Jeśli do naszego nowoczesnego wnętrza chcemy dosypać szczypty egzotyki, to Storczyk będzie do tego idealny. Jednak bardzo ważne jest to gdzie kupimy ten piękny kwiat. Ceny supermarketowe, są nawet czterokrotnie niższe od tych w kwiaciarniach, ale też nie bez powodu. Kwiaty w supermarkecie nie są przechowywane w dobrych warunkach. Brak im naturalnego światła, a liście mają ograniczony dostęp do powietrza przez folię, którą wiat jest owinięty. Mimo iż w momencie kupna storczyk pięknie się prezentuje, może minąć bardzo długi czas zanim zakwitnie na nowo.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x