Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Styl afrykański

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jakie uczucie budzi w domownikach tenże styl? Uczucie ciepła, bezpieczeństwa oraz wakacyjnej sielanki. Wnętrze urządzone w tym stylu oddziałuje mocno na psychikę, ładując nasze akumulatory dobroczynną energią. Możemy wybrać jeden spośród trzech głównych rodzajów stylu afrykańskiego – południowoafrykański, marokański oraz wschodnioafrykański. Style różnią się od siebie wykorzystywanymi barwami dominującymi. Pierwszy z nich skupia się na wyraźnych i intensywnych barwach, mieszanych z białym i czarnym kolorem. Odmiana marokańska to spokój oraz stonowanie.

Styl ten charakteryzują spokojne pastelowe kolory. Barwy? Biel, beż oraz kolory afrykańskiej pustyni. Styl wschodnioafrykański to przede wszystkim brąz a także wszystkie jego odcienie. Łączony jest z beżami i małymi ilościami bieli. Meble do wnętrza w tym stylu powinny wyć w kolorze ciemnego drewna. Odpowiednimi dekoracjami będą lniane bądź płócienne zasłony, oraz obrusy. Aranżując mieszkanie w tym stylu, staraj się stworzyć nastrój towarzyszący zachodowi słońca. W pomieszczeniu muszą dominować łagodne i ciepłe kolory, takie jak wymienione wyżej. Dodatkowym elementem wykończeniowym mieszkania, może stać się surowa cegła. Ściany przed malowaniem, możemy przygotować, klejąc do niej odpowiednią tapetę do malowania. Dzięki temu nasza ściana, choć pomalowana w jednym kolorze, będzie miała swój wzór. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami futer zwierzęcych, możemy zakupić zwykły dywan.

Wspaniale odnajdzie się ten z długim włosiem w podobnej kolorystyce, bądź wzorem upodabniający się do naturalnego. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że nasze wnętrze jest mdłe i bez wyrazu, możemy nadać mu charakteru wprowadzając dodatki w mocnych kolorach takich jak ciemna zieleń, czerwień czy pomarańcz. Styl afrykański jest bardzo przyjemny i dość łatwy do zaprojektowania. Wspaniale nadaje się do wykorzystania w aranżacji salonu czy pokoju dziennego.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x