Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Styl marynistyczny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Co byś powiedziała na wprowadzenie właśnie takiego stylu do swojego mieszkania? Jest to pomysłowy oryginalny trend, wprowadzający do naszego mieszkania atmosferę prosto z pirackiej łajby. Takie morskie dodatki w naszym mieszkaniu, tworzone są w oparciu o staro dawane statki, jachty, kotwice oraz koła ratunkowe i do sterowania statkiem. Taki styl może dominować w naszym biurze, pokoju dla nastolatka a także salonie. Najważniejsze, to estetycznie dopasować je do naszego wnętrza. Styl marynistyczny, ma dwie odsłony. Jedną z nich jest odsłona morska, drugą żeglarska.

Choć tematyka jest zachowana, rodzaje te różnią się przede wszystkim kolorami. Tak więc, bardzo ważną rolę w pomieszczeniu aranżowanym na właśnie ten styl, odgrywają zatem kolory. Styl morski to przede wszystkim błękit, różne odcienie beżu oraz biel. Kolory te pozwolą nam przenieść się w rajską, plażową sielankę, oraz nadać pomieszczeniu subtelności. Biały można odnieść do czystości morskich żagli, a beże do koloru słonecznej plaży. Salon urządzony w tym gatunku tego stylu, pozwoli nam się w pełni zrelaksować o raz zadba o poczucie komfortu. Niezbędne są oczywiście także dekoracje. Na kanapie możemy ułożyć poduszki z poszewkami z motywami morskimi. Na meblach nie powinno zabraknąć muszli czy suszonych rozgwiazd. Dla odważnych polecane są sieci rybackie oraz wiosła. Powinno się jednak zachować pastelowe odcienie kolorów.

Co można powiedzieć o drugim gatunku stylu marynistycznego – żeglarskim? Nie możemy mówić w tym wypadku o pastelowych, subtelnych klimatach. Musisz postawić o w pełni nasycone kolory. Granat, oraz ostra czerwień łączona z bielą będą najmilej widziane. Dekoracje w stylu flag i kotwic będą mile widziane. Jest to odważny i otwarty styl. Meble w tym stylu, powinny być wybierane w ciemnych odcieniach drewna. Wspaniale odnajdą się też mosiężne, złotawe dodatki. A tobie, jaki z dwóch stylów marynistycznych odpowiada ci najbardziej?

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x