Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Świąteczne porządki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Każdego roku, mamy dwie okazje do rozpoczęcia generalnych porządków. Jedne rozpoczynamy wraz z nadejściem wiosny, drugie przed rozpoczęciem świąt! Jednak te dwa okresy różnią się od siebie natłokiem zajęć. Świątecznym porządkom, towarzyszą również zakupy prezentów dla najbliższych oraz przyrządzanie potraw. Nie jeden z nas musi to wszystko pogodzić jeszcze z pracą zawodową. By nie zagubić się w natłoku zajęć oraz nie zaniedbać świątecznych porządków powinniśmy zadbać o dobrą organizację naszego czasu. Zorganizowanie sobie planu zajęć do wykonania, oraz późniejsze trzymanie się go nie należy do najłatwiejszych, jednak jak sami się przekonamy jest kluczem do sukcesu.

Usiądź i spokojnie przemyśl co dokładnie musisz zrobić oraz ile będziesz musiała poświęcić na to czasu. Pomyśl też kiedy powinnaś rozpocząć świąteczne sprzątanie, to jak dużo poświęcisz na to dni zależy tylko i wyłącznie od tego co znajdzie się na twojej liście prac do wykonania. Najrozsądniej przygotowanie do świąt powinno zacząć się na dwa tygodnie przed świętami. Będziemy mieli wtedy dużo czasu na zrealizowanie wszystkiego co sobie zaplanowaliśmy. Możemy zrobić plan, który będzie nam mówił jakie zadanie mamy do wykonania każdego dnia. Innym sposobem jest sporządzenie spisu, oraz każdorazowego wykreślania tego co już zrobiliśmy. Przy tym warto zacząć, od najtrudniejszych rzeczy do których ciężko jest nam się zabrać jak na przykład mycie okien. Jeśli zostawimy najgorsze dla nas punkty na ostatnią chwilę, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie zrobimy ich wcale.

Na początku zacznij sprzątać tam gdzie najmniej zdąży się pobrudzić czy nabałaganić. Może to być balkon, garderoba czy strych. Ostatnie dni przeznaczymy na sprzątanie kuchni, przedpokoju czy łazienki. Ważne by nie zaczynać sprzątania kilku pomieszczeń naraz. Jeśli skończymy jedno, widoczny efekt zadziała na nas motywująco, a nasze chęci do pracy wzrosną. Staranne trzymanie się planu zdziała oszałamiające efekty!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x