Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Szablom malarski – podstawowy błąd w nakładaniu farby

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Większości z nas wydaje się, że sprawa malowanie poprzez szablon malarski jest stosunkowo łatwa i przyjemna. O ile z drugą częścią tezy można się jeszcze zgodzić, o tyle z pierwszą częścią już nie. To co wydaje się nam z pozoru łatwe, może być tak naprawdę nieco trudniejsze. Nie chodzi tu jednak o jaką wyrobioną technikę czy odpowiednie przytrzymywanie lub przyklejenie danego szablonu – chodź i tutaj dobrze by było skupić większą uwagę. Podstawowym błędem osób początkujących jest bowiem zbyt dużej ilości farby. Tak prozaiczny błąd może doprowadzić do wielu komplikacji, w wyniku czego szablon pozostaje rozmoczony, a na ścianie pozostaje cieknąca i rozmazana farba. Wiele osób zniechęciło by to do dalszej pracy – przez swoją nieumiejętność. Tak naprawdę by namalować wzór w całym pokoju – z szablonu – wystarczy kilka łyżek farby. Farba farbie nie równa, na co więc powinniśmy się zdecydować?

 

Najlepszą farbą do szablonów jest akrylowa. Jest to farba praktyczna – z tego względu, że jest wodna, dlatego łatwo się ją zmywa. Dobrym rozwiązaniem jest również użycie kredek lub pasteli, a nawet markerów – sposób wyjątkowo prosty i tani, jednak materiały te są trudniejsze do usunięcia ze ściany. Jeżeli dalej nie jesteś zdecydowany jakie kroki powinieneś podjąć by obić szablon na ścianie, skorzystaj z naszego poradnika.

 

Jak więc odbić szablon? Przygotuj taśmę klejącą oraz szablon, który następnie przyklej na ścianie (za pomocą taśmy). Kiedy wszystko jest gotowe nałóż odrobinę farby na tackę. Moczymy więc koniuszek pędzla w farbie – nie mieszamy całym pędzlem! – a jej nadmiar wycieramy w kawałek papieru – pędzel ma zostawiać tylko delikatny ślad. Farbę nakładamy od krawędzi szablonu do jego środka. Jeżeli pomimo wszystko farba się rozmaże, może oznaczać to, że ma zbyt wodnistą konsystencję lub szablon był wcześniej zabrudzony. W przypadku, gdy chcemy zmienić kolor arby, pamiętajmy o dokładnym wyczyszczeniu i osuszeniu pędzla.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x