Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Szczelne drzwi i okna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Niezwykle ważnym aspektem każdego domu czy mieszkania jest komfort życia. Może on jednak ulec znacznemu pogorszeniu na wskutek różnych przedziwnych zajść. Jednym z nieprzyjemnych elementów – praktycznie każdego domu – są szczeliny lub pęknięcia w strukturze domu. W większości to one są odpowiedzialne za utratę około 15 procent ciepła – zły stan izolacji lub jej całkowity brak. Warto jednak zaznaczyć, że taka instalacja jest niezwykle tania i prosta do wykonania. Efektywnie wykonana izolacja zapewnia więc nie tylko utratę ciepła – podczas zimowych wieczorów – ale także eliminuje nieprzyjemne przeciągi. Jak wiemy źródłem największych przeciągów w naszym domu są nieszczelne drzwi i okna.

 

Idea dzisiejszego świata jest jednak całkowite ułatwienie dla spracowanych rąk każdego człowieka. Dlatego też na rynku znajdziemy naprawdę mnóstwo produktów służących do uszczelniania drzwi lub okien. Najtańszym i najszybszym sposobem będzie zakup samoprzylepnej taśmy uszczelniającej. Główną zaletą tego produktu jest łatwo w instalacji – należy jednak pamiętać, że efekt pracy będzie głównie zależeć od miejsca przymocowania oraz jakości wykonanej pianki. Warto wybrać nieco droższy produkt (kwestia kilku złotych), ale mieć pewność, że pianka nie odkształci się i z biegiem czasu nie straci właściwości uszczelniających. Najlepsze firmy dają na swoje produkty od dwóch do pięciu lat – takich właśnie masz szukać. W przypadku, gdy dojdziesz do wniosku, że izolację trzeba wymienić, bez trudu ją usuniesz i zastąpisz nową.

 

Możemy jednak wybrać dużo lepszej jakości produkt stosując taśmy gumowe – są one zazwyczaj w przekroju litery E lub P. Są one stosunkowo droższe, ale z pewnością lepsze, zarówno pod względem wykonania oraz skuteczności w izolacji. Dzięki nim łatwiej uszczelnimy okna z otwieranymi skrzydłami. W ostatecznym wypadku większe szczeliny wokół drzwi oraz okien można wypełnić silikonem – w sklepie znajdziemy białe, brązowe i przezroczyste.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x