Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Szklane koraliki – idealne na zasłonę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ozdoby w każdym domu czy mieszkaniu są nieocenioną aranżacją, która może wpływać na postrzeganie wystroju każdego wnętrza – w pozytywny lub negatywnym odczuciu. Niezwykle ważne więc jest dobrać odpowiedni wzór dodatków, tak by pasowały one do istniejącego już stylu mieszkania czy danego pokoju. Jednym z takich kluczowych dodatków może okazać się firanka – bardzo rzadko stosowana np. za granicami naszego kraju (przykładem może być Szwecja, Norwegia etc.) – która może być skutecznie zastąpiona zasłoną z koralików – stanowi to subtelną i delikatną alternatywę tradycyjnych firanek. Tego rodzaju zasłony są w 100 procentach odporne na wilgoć, dzięki czemu idealnie nadają się do pomieszczeń takich jak łazienki. Dobór koralików jest indywidualny, choć zaleca się by pasowały (nie tylko kolorystycznie) do wystroju całego pomieszczenia.

 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały, które posłużą nam do stworzenia pięknych zasłon koralikowych. Niezbędne w tym wypadku okazują się: koraliki, drut o wystarczającej długości i grubości (optymalnie względem naszego pomieszczenia), wiertarkę oraz kombinerki. Kiedy kupimy wszystkie niezbędne materiały i przyszykujemy wcześniej wymienione narzędzia możemy przystąpić do wykonywania prac.

 

Pierwszym krokiem powinno być zmierzenie drzwi lub okna (zależy od tego gdzie chcemy postawić koralikową zasłonę) w celu ustalenia ilości przypasowanych drutów. Potnijmy je w odpowiednie przypasowane kawałki używając do tego celu nożyczek lub kombinerek. Następnym krokiem będzie wykorzystanie szklanego paciorka do zakotwiczenia dołu każdego z drutów. Kolejno potem nawlekamy pozostałą część koralików tworząc przy tym odpowiedni wzór lub wrzucać je zupełnie przypadkowo – w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Kiedy dojdziemy już do samego końca drutu wykorzystamy karbowany koralik, który pomoże nam zabezpieczyć ostatni paciorek. Następnie zaznaczamy na drążku odpowiednie mocowania drutów (równe odstępy). Staramy starannie umieścić wykonaną pracę w wcześniej stworzonych otworach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x