Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Tapeta natryskowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dostępne są co raz to nowsze rozwiązania dekoracyjne i wykończeniowe dla naszych mieszkań. Czemu by z nich nie skorzystać? Chcemy, przecież by nasze mieszkania nie tylko były funkcjonalne, ale także cieszyły nasz wzrok i zaskakiwały gości. Pomyśl, którą z nowoczesnych dekoracji mieszkania i ty możesz wykorzystać. Ciekawym rozwiązaniem dla naszych ścian, jest stosunkowo nowa tapeta natryskowa. Co to takiego?

Tapeta natryskowa, zupełnie różni się od standardowej tapety papierowej. Nie przykleja się jej do ściany, ale opryskuje się nią ścianę przy pomocy specjalnego urządzenia. Ponadto taką tapetę, ie musimy nanosić tylko na ściany. Jeśli tylko będziemy mieli taką ochotę, możemy wytapetować nawet meble. Generalnie możliwości tego rodzaju tapet są prze ogromne. Inną ich zaletą, jest maskowanie nierówności na ścianach, oraz czas który będziemy poświęcali na samo tapetowanie.
Istnieje kilka rodzajów tapet papierowych, a natryskowych tylko dwa – syntetyczne i naturalne. Syntetyczny ich rodzaj to tapety aksamitnie gładkie, albo chropowate. Wykazują dużą odporność na wodę i wysokie temperatury. Drugim rodzajem tapet natryskowych, są te naturalne. Potocznie określa się je mianem tynku japońskiego. W ich skład wchodzą naturalne włókna bawełny, jedwabiu oraz satyny. Te jednak odporne są na kontakt z wodą oraz wilgocią, dopiero po zabezpieczeniu ich ochronną warstwą lakieru.

Wersja naturalna jest oczywiście dużo droższa. Między innymi z tego powodu, że dla pokrycia takiego samego pomieszczenia, tapety naturalnej będziemy potrzebowali poro więcej. A dwa, składniki naturalnego pochodzenia, a już tym bardziej szlachetne jak jedwab czy satyna, są bardzo drogie. Możemy rzecz jasna wybrać syntetyczną wersję, która prezentuje się równie dobrze. Jeśli nie jesteś na tyle odważny by pokryć w ten sposób cały pokój, wybierz jedną ścianę. Pomyśl czy pokój, bądź ściana wytapetowany w ten sposób, nie może być twoim udziałem?

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x