Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Twój kącik wypoczynkowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Remontując mieszkanie czy robiąc przemeblowanie, powinniśmy zaplanować miejsce, które będzie stanowiło centrum wypoczynkowe naszego mieszkania. W takim miejscu powinna znaleźć się wygodna kanapa oraz fotele, regał z książkami czy telewizor. Możemy być pewni, że będziemy często zaglądać do tego kącika. Nie prawdą jest iż potrzebujemy wielkiego salonu, by zrobić sobie takie miejsce wypoczynku. Jednak jeśli mamy w domu kominek, to miejsce tuż na przeciwko będzie idealne na stworzenie kącika wypoczynkowego. Najważniejszym jest to by zakupić meble oraz urządzenia odpowiedniej wielkości, by faktycznie mogły nam sprawiać przyjemność i relaksować. Na co w takim razie szczególnie zwrócić uwagę?

Kanapa oraz fotele nie mogą być zbyt duże, gdyż optycznie zmniejszą pomieszczenie. Powinniśmy także uważać z wielkością telewizora. Jeśli kanapa będzie stała blisko ściany na której ma być telewizor, powinien być on odpowiednio mniejszy by nie męczyć wzroku. W sklepach dostępne są także różne wysokości stoliczków kawowych. Te bardzo wysokie przypominają już rodzaj ławy, a nie o to nam chodzi. Te bardzo niskie stoliki, będą nam natomiast sprawiać dużo kłopotu. Niewygodnie korzysta się ze stolika dużo niższego niż kanapa przy której stoi. Jeśli brakuje nam szuflad lub szafeczek na małe drobiazgi, warto rozejrzeć się za stolikiem z wbudowanymi szufladami. Jeśli mamy na tyle miejsca, możemy pozwolić sobie na stworzenie małej biblioteczki. Książki oprócz tego, że będą ładnie prezentować się na półkach będą zachęcać do ich częstszego czytania, co wyjdzie wszystkim domownikom na dobre.

Planując oświetlenie, zwracajmy uwagę na to by światło żarówki nie raziło prosto w oczy. Lampę najlepiej umieścić gdzieś z boku, i w razie konieczności – na przykład do czytania – odpowiednio ją nakierować. Kolor światła żarówki też jest bardzo ważny. Okazuję się, że bardzo jasne białe światło jakie przeważnie dają żarówki energooszczędne bardzo męczy wzrok. Relaksujące jest światło żółte, oraz o stonowanych odcieniach, które możemy uzyskać nakładając na żarówkę kolorowe klosze.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x