Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Umiejscowienie lustra w łazience

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Byliście kiedyś w łazience bez lustra? Oczywiście, że nie! Lustro, jest swoistym dopełnieniem każdej łazienki. Dlatego bardzo ważny jest jego odpowiedni wybór, oraz montaż. Jeśli wybierzemy lustro przed położeniem kafelek na ścianie, zaoszczędzimy. Dlaczego? Otóż nie będziemy kładli za lustrem kafelków, to co zostanie będziemy mogli zwrócić do sklepu. Wielkość i kształt lustra powinna być dopasowana do indywidualnych upodobań. Lustra im większe i z niestandardowymi kształtami tym droższe. Zaoszczędzi jednak możesz montując je samodzielnie. Na początku warto ustalić na jakiej wysokości będzie zamontowane lustro.

Są pewne utarte zasady, do których warto się zastosować przy podjęciu takiej decyzji, mianowicie lustro nie powinno znajdować się niżej niż 200 mm nad umywalką. Unikniemy dzięki temu, jego ciągłego zachlapania. Z tego też powodu, nie powinno montować się lustra wewnątrz kabin prysznicowych oraz nad wanną. Kolejna zasada mówi, że nie powinno być zamontowane niżej jak 1200 mm od podłogi, i nie powinno sięgać wyżej niż 2000 mm od podłogi. To są jednak, ogólne zasady, które możemy zmienić w zależności od potrzeb danej rodziny. Zanim przejdziemy do montażu lustra, musimy dokładnie wyczyścić powierzchnię do której lustro będzie klejone, a także tył lustra. Pamiętajmy, że do montażu lustra nie powinno się używać kleju nie przeznaczonego do tego. W innym wypadku, tył lustra, czyli cała jego istota może ulec zniszczeniu, i całe lustro nie będzie się nadawało do niczego.

Gdy lustro zostanie solidnie przyklejone do ściany, możemy jego krawędzie wygładzić sylikonem. W zależności od koloru płytek bezbarwnym lub białym. Lustro jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki. Dlatego jego wybór nie powinien być dla nas błahą sprawą. Jeśli mamy małą łazienkę, zamiast samego lustra, nad umywalką zamontuj szafkę łazienkową z wbudowanym lustrem na froncie. W takiej szafce zmieszczą się wszystkie kosmetyki, szczoteczki do zębów oraz inne przedmioty, które nie będą już niechcianą dekoracją.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x