Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy i dbamy o wnętrza – domowe sposoby na czystą pościel

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Co robić by pościel, którą przechowujemy zawsze cieszyła się nieskalaną czystością? Jest na to kilka sposobów. Z całą pewnością znasz niektóre z nich. Ale tylko zastosowanie wszystkich naraz zapewni ci radość z czystej pościeli. Bardzo ważne by do przechowywanej pościeli podchodzić z odpowiednią czystością oraz do tej którą aktualnie używamy. Dobrze by zasady omówione w tym artykule weszły nam w nawyk. Pamiętaj o regularnym wietrzeniu pościeli. Uchroni cię to przed wieloma nieprzyjemnymi skutkami takimi jak na przykład pojawienie się na niej pleśni. Przed pleśnią chroni także unikanie spożywania posiłków w łóżku. Śniadanie podawane do łóżka jest dobre tylko w filmach, w prawdziwym życiu jest dość niepraktyczne. Jakich złych nawyków powinniśmy się jeszcze pozbyć?Na przykład oduczyć psa lub kota spania razem z nami w łóżku. Zwierzęta oprócz mnóstwa zarazków, które wniosą do łóżka zostawiają spore ilości sierści, która nie wygląda efektownie.

http://www.dreamstime.com/-image15893256

Dbanie o pościel to także pielęgnacja jej oraz regularne czyszczenie materaca. Do tego zadania najlepiej nadaje się odkurzacz, oraz wilgotna ściereczka. Ważne by podczas czyszczenia materaca, nie przemoczyć go. Niektóre rodzaje materaców wymagają także regularnego wietrzenia bądź trzepania. Dbanie o czystość materaca przyczyni się także do utrzymania w czystości naszej pościeli. Wietrzona powinna być także regularnie kołdra oraz wszystkie poduszki. Dotyczy to szczególnie tych których zawartość jest inna niż puch czy pierze. Warto także co najmniej raz w roku, oddawać kołdry i poduszki do pralni chemicznej.

http://www.dreamstime.com/-image24385117

Jak więc widzimy dbanie o czystość naszej pościeli wymaga trochę wysiłku, jednak pozwoli nam to cieszyć się jej świeżością przez długi czas. Pamiętajmy, o starym przysłowiu – jak sobie pościelisz tak się wyśpisz! Zatem zabieramy się do pracy.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x