Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy jadalnię – jak wybrać stół i krzesła?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jadalnia stanowi bardzo ważne miejsce w życiu każdego z domowników. To w jaki sposób urządzimy to pomieszczenie, może stanowić o wielu rzeczach. Jakich? Na przykład czy częściej będziemy mieć ochotę by spożywać posiłek w gronie rodziny, czy jednak przyjemniej będzie nam zjeść przy stole w kuchni. Skoro mamy pomieszczenie, które możemy wygospodarować jako część jadalnianą to powinniśmy ją tak zaaranżować by przyjemnie było nam z tego miejsca korzystać. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na stół oraz krzesła.

2

To tak naprawdę od nich zależy czy nasza jadalnia będzie funkcjonalna choćby pod względem poruszania czy wygody z siedzenia przy stole. Abyśmy mogli swobodnie poruszać się po pomieszczeniu musimy dopasować kształt stołu do wielkości jadalni bądź jej kształtu. Nie ma pomieszczeń nieustawnych, staraj się o tym nie zapominać. Musisz znaleźć tylko odpowiednie rozwiązanie, stworzone właśnie do twojego mieszkania. Spośród stołów możesz wybrać kwadratowe, prostokątne, okrągłe oraz owalne. Najwięcej miejsca zajmuje prostokątny stół, choć mieści tyle samo osób co okrągły. Dlatego do małych wnętrz poleca się kupowanie stołów, okrągłych i owalnych. Ważne jest też dopasowanie wysokości krzeseł do stołu. Najlepiej będzie je kupować w komplecie ze stołem, wtedy będziemy mieć pewność, że nie są ani zbyt niskie ani zbyt wysokie. Takie złe dopasowanie krzeseł może zabierać nam komfort podczas spożywania posiłków.

3

Co można powiedzieć o meblach? Znakomicie sprawdzają się różnego rodzaju witryny, w których możemy schować dodatkową zastawę stołową oraz kieliszki. W jadalni możemy umieścić także barek ze słodkościami oraz alkoholami. Podczas aranżacji jadalni zwróć także uwagę na odpowiedni dobór kolorów. Unikaj jaskrawych oraz ostrych kolorów. Które rozpraszały by domowników, bądź przesyłały negatywną energię. A czy ty masz już pomysł na urządzenie własnej jadalni?

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x