Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy łazienkę – jak wybrać meble?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Urządzając łazienkę dwadzieścia lat temu, zwracało się przede wszystkim uwagę na to by była funkcjonalna. Dziś pierwszoplanową rolę zajmuje wygląd łazienki, za którą idzie funkcjonalność. Aby nasza łazienka zawierała oby dwie te cechy, musimy sporo zastanowić się nad jej aranżacją. Nie bez znaczenie pozostaje tu kolor o raz rodzaj ścian a także meble. Co można powiedzieć na temat mebli łazienkowych? W sklepach istnieje ich wiele rodzajów. Oprócz tych z gotowymi wymiarami, równie dobrze możemy zamówić sobie coś na wymiar. Obojętnie na jaką opcję się zdecydujemy nasz wybór powinien być przede wszystkim dobrze przemyślany. Nie możemy kupować mebli, przed wyborem kolorów dominujących w pomieszczeniu łazienkowym. Meble oprócz tego, że powinny być praktyczne, swoim kolorem muszą współgrać ze ścianami, podłoga czy innymi dodatkami. Czym charakteryzują się najnowsze meble łazienkowe? Przede wszystkim na pierwszy rzut oka, w ogóle nie wyglądają one jak typowe meble do łazienki.

1

Materiały oraz fronty z jakich są wykonane, do złudzenia przypominają choćby meble do salonu. Najchętniej wybieranymi kolorami nie są ani białe ani przypominające drewno. Wielu z nas gustuje natomiast w pastelach oraz w intensywnych kolorach. Od mebli drewnopodobnych co raz częściej się odchodzi. Zwolennicy takich mebli decydują się na jego naturalną olejowaną bądź lakierowaną formę. Drewno jednak ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz nieprzyjaznego środowiska łazienkowego wymaga pracy podczas częstej i regularnej konserwacji. Nie wszystkie meble łazienkowe nadają się do takiego pomieszczenia. Pytajmy więc sprzedawców jak materiał z którego są wykonane reaguje na częsty kontakt z wodą.

2

Wybór mebli do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Pamiętaj, że dobre oświetlenie twojej łazienki doda je dodatkowego uroku. Przed kafelkowaniem zastanów się w których miejscach będą wisieć lampy. Nie oszczędzaj także na mocy żarówek do tego pomieszczenia.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x