Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy łazienkę – jak wybrać umywalkę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jest wiele istotnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej umywalki. Jeśli zwrócimy uwagę, choćby na niektóre z nich, istnieje większe prawdopodobieństwo z praktyczności zakupionej armatury. Względy estetyczne pozostawimy jednak każdemu z osobna. W tym artykule przyjrzymy się bardziej funkcji jaką ma spełniać umywalka a nie to jak wygląda. Choć jej wygląd jest ściśle powiązany z tym jak łazienka będzie się prezentować jako całość. Z łazienki korzystają także wszyscy domownicy. Ważne więc by sprzęty się w niej znajdujące były praktyczne. Dotyczy to także oświetlenia miejsca w którym znajduje się umywalka oraz lustra zawieszonego tuż nad nią. Najlepiej zacząć od tego jaki rozmiar powinna mieć umywalka. Standardowe modele to szerokości od 45 do 60. Aby z umywalki można było korzystać w wygodny sposób, od ściany do krawędzi umywalki znajdującej się najbliżej nas powinno być nie mniej niż 40 cm.

2

Warto też zrobić małe rozeznanie w rodzajach dostępnych, na rynku umywalek. Klasyczne ich wersje dostępne od kilkudziesięciu lat to takie które mocowane są bezpośrednio do ściany. Często dokupuje się do nich specjalną szafeczkę, która umożliwia ukrycie syfonu. Innym nieco nowocześniejszym rozwiązaniem są umywalki podblatowe, czyli takie które wpuszcza się w blat specjalnie do tego przygotowanej szafki. Jednak najlepszym powodzeniem cieszą się te nablatowe. Jak sama nazwa wskazuje umieszczone są one bezpośrednio na blacie. Tych ostatnich mamy najwięcej nowoczesnych kształtów oraz kolorów do wyboru. Wybierając jednak umywalkę zwróć uwagę nie tyle co na jej rodzaj a na materiał z jakiego została wykonana.

3

Nie poleca się umywalek wykonanych ze szkła hartowanego oraz stali nierdzewnej. Mimo iż pozornie są przystosowane do wykorzystania ich jako umywalkę to są wielce nie praktyczne. Szybko da o sobie znać woda w postaci zacieków a szkło można w łatwy sposób zarysować i nawet obić. Wybierając umywalkę nie kieruj się więc tylko jej wyglądem!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x