Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy pokój dla nastolatka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Pokój dziecka powinien być funkcjonalny, ale w przypadku pokoju dla nastolatka nie można również zapominać o atmosferze jaka wynikać będzie z charakteru wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest pozwolenie dziecku na wybór pewnych elementów wystroju wnętrza pokoju, które sprawi, że pokój będzie lepiej pasował do ich gustów. Jeśli chodzi o ogólną kolorystykę pomieszczenia to najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na błękit, odcienie żółci, gdyż na tle tych barw ścian dobrze prezentują się różnego typu plakaty czy fotografie.

Jedną ze ścian można pomalować na ciemniejszy kolor, co pozwala nadać pomieszczeniu bardzie ekstrawagancki charakter. Taki kolor ściany można zastosować przy biurku do nauki czy przy łóżku. Generalnie ściany w pokoju dziecka powinny mieć neutralne barwy. Pokój dziecka spełnia zarówno funkcję sypialni, jak też pomieszczenia do zabawy i nauki. Z tego względu jasne kolory mają stworzyć miejsce, w którym przyjemniej się wypoczywa oraz spokojnie śpi. Ciemniejsze kolory mogą być jedynie dodatkiem.

Miejsce do nauki

W pokoju nastolatka bardzo ważnym miejscem jest kącik do nauki. Dzieci w wieku szkolny muszą sporo czasu spędzać na nauce, czyli przy biurku. Ważne jest, by kupić wygodne krzesło lub fotel, które pozwala zarówno na komfortowe czytanie, pisanie jak też korzystanie z komputera. Źle dobrane krzesło może nie tylko sprawiać dyskomfort, ale również negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz rozwój dziecka. Takie krzesło może powodować zniekształcenia kręgosłupa, problemy z krążeniem w starszym wieku. Dobrze jest, gdy krzesło zapewnia możliwość modyfikacji wysokości, którą można dostosować zarówno do wysokości biurka, jak też do różnych prac wykonywanych przy biurku. Krzesło powinno mieć również regulowany kąt pod jakim siedzi się przy biurku. Zapewnienie różnych szafek, szaf na książki pozwala na umieszczenie przyborów, szkolnych, akcesoriów oraz drobiazgów dziecka. Zarówno meble, półki powinny być przede wszystkim użyteczne. Warto również postawić na różnego rodzaju pojemniki, które mogą być utrzymane w różnych kolorach, oparte na różnych wzorach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x