Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzamy pokój niemowlaka – jak wybrać łóżeczko?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Narodziny dziecka to dla rodziców, z pewnością bardzo ważna chwila w życiu. Do tego momentu przygotowujemy się aż dziewięć miesięcy. W tym czasie przygotowujemy ubrania dla malucha, różnego rodzaju akcesoria potrzebne do jego codziennej pielęgnacji oraz aranżujemy jego pokój. Urządzenie pokoju dla niemowlaka nie jest łatwym zadaniem. Pokój taki musi być przede wszystkim funkcjonalny dla rodziców, którzy będą opiekować się maleństwem. Meble takie jak przewijak czy łóżeczko także wymagają starannego zastanowienia przed zakupem. Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając łóżeczko dla naszego maluszka? Przede wszystkim zwróć uwagę ta to z czego dane łóżeczko jest wykonane. Jeśli jest ono wykonane z litego drewna, masz pewność o jego trwałości. Takie łóżko musi być jednak idealnie gładkie. Nie mogą się pojawić na jego powierzchni żadne drzazgi ani ostre miejsca. Nawet takie szczegóły mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla naszego maleństwa.

 2

Dziecko cały czas rośnie, wraz z przybywającymi miesiącami, będzie co raz więcej rzeczy wkładać do buzi. Musisz być zatem przekonana o tym iż lakier jakim pokryte jest łóżeczko nie będzie stanowił zagrożenia dla naszego dziecka. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na to czy dane łóżeczko jest ciche. Sprawdźmy czy nie skrzypi, ani nie wydaje innych odgłosów. Postarajmy się wybrać taki model, który nie posiada zbyt wielu wystających elementów, oraz takich które łatwo można wypiąć. Inne elementy typu wkręty czy zaślepki, nie mogą należeć do tych, które w prosty sposób można wyciągnąć bądź wykręcić. Dzieci potrafią być naprawdę sprytne. A nie chcemy przecież by dziecko połknęło jakąś śrubkę.

 1

Jeśli chcemy by łóżeczko służyło nam przez dłuższy czas, zadbajmy o regulowaną wysokość materaca, który najwygodniej jest kupić osobno. Inną rzeczą, którą należy sprawdzić dla bezpieczeństwa naszego malucha to czy szczebelki w łóżeczku są mocno przytwierdzone. Jeśli istnieje możliwość wyjęcia któregoś z nich, dziecko może wypaść.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x