Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzanie domu – poradnik ogólny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Aranżację wnętrz zaczynamy od podziału funkcjonalnego naszego domu lub mieszkania. Zazwyczaj kuchnia, łazienka i wejście są z góry narzucone, nam pozostaje zaprojektowanie dwóch stref – publicznej strefy dziennej oraz bardzie intymnej strefy nocnej z zamykanymi pokojami i sypialniami. Musimy też wziąć pod uwagę członków rodziny i ich przyzwyczajenia i wymagania. Zabierając się do projektu musimy zwrócić uwagę na parę przydatnych zasad, takich jak np. konieczność usytuowania jadalni, ( jeśli takową planujemy) blisko kuchni, położenie strefy telewizyjno- wypoczynkowej tak, aby nie przeszkadzała w poruszaniu się po mieszkaniu, zaplanowanie sypialni w takim miejscy, aby zapewnić bliskim intymność i komfort itp.

Przy urządzaniu wnętrz ogromne znacznie ma powierzchnia mieszkalna, jaką dysponujemy. Inaczej zaprojektujemy i urządzimy dom, duże mieszkanie, małe mieszkanko czy kawalerkę.

Duże mieszkanie bądź dom stanowi dla nas duże pole do popisu i stwarza wiele możliwości. Nasz projekt powinien opierać się na funkcjonalności i komforcie całej rodziny, w końcu to właśnie tutaj będziemy odpoczywać i relaksować się po całym dniu pracy. Przed rozpoczęciem pracy należy określić, jakie pomieszczenia będziemy urządzać. Inaczej aranżujemy kuchnię, sypialnię, gabinet czy łazienkę. Przede wszystkim musimy pamiętać o umiarze, jeśli chodzi o meble i sprzęty domowe, aby nie dopuści do zagracenia pomieszczeń. Wtedy to nawet najlepsze meble stracą cały swój urok i wyjątkowość a nasz salon bądź sypialnia stanie się nijaka.

Znacznie więcej problemów stwarza urządzenie małego mieszkania, kiedy nasza powierzchnia mieszkalna jest niewielka. Tutaj musimy wykazać się większą pomysłowością, aby nasze wnętrza były ciekawe i abyśmy dobrze się w nich czuli. Istnieje kilka sposobów, aby tego dokonać.

Malując ściany musimy pamiętać o stosowaniu jasnych kolorów, które nie powodują efektu zmniejszenia naszego mieszkania. Jego wysokość możemy wydłużyć dzięki zastosowaniu pionowych pasów na ścianach. Warto także umieść w naszym domu parę luster, które odpowiednio usytuowane są wstanie nawet dwukrotnie powiększyć optycznie dane pomieszczenie. Aby uzyskać trochę wolnej przestrzeni można kuchnię zastąpić aneksem kuchennym umieszczonym w salonie lub pokoju. Jeśli będziemy chcieli ukryć go przed gośćmi dobrym rozwiązaniem może być tu roleta bądź rozsuwane drzwi. Podobnie możemy postąpić w przypadku pokoju, który będzie stanowić jednocześnie sypialnię i miejsce pracy – gabinet albo garderobę. Wydzielić je możemy przesuwanymi drzwiami, które w tym przypadku stanowić będą ścianę. Rozsuwając je z dwóch małych pomieszczeń jesteśmy wstanie uzyskać jedno większe. Jeśli chodzi o meble to ciekawym rozwiązaniem mogę też być rozkładane stoliki, jak stoły jadalne czy biurka dostępnie w wielu sklepach meblowych.

Projektowanie i urządzanie naszego wymarzonego domu może być wspaniałym zajęciem dla każdego człowieka. Należy jednak pamiętać, że te ukochane cztery kąty mają nie tylko dobrze wyglądać, ale być także funkcjonale i stanowić miejsce odpoczynku.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x