Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Urządzanie ułatwiające utrzymanie domu w czystości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Urządzanie ułatwiające utrzymanie domu w czystości
W budynkach mieszkalnych utrzymanie czystości często jest uciążliwe ze względu na układ pomieszczeń lub dużą ilość osób, które zamieszkują takie lokale.

 

Odkurzanie może stanowić problem, szczególnie kiedy trzeba przenosić ciężki odkurzacz pomiędzy kondygnacjami.

Rozwiązania techniczne pozwalające na łatwe odkurzanie

Projektanci stworzyli urządzenia ułatwiające czynności sprzątające. Są to odkurzacze centralne montowane w konstrukcji ścian budynku. W ten sposób cały układ jest niewidoczny i w pełni zautomatyzowany. Silnik zamontowany razem z pojemnikiem na śmieci włącza się w momencie włożenia rury odkurzacza do gniazda umieszczonego w ścianie. Odpowiednio rozmieszczone punkty przyłączeniowe ułatwiają odkurzanie.

Zastosowanie takiego odkurzacza w domu

Korzystając z jednego z systemów odkurzających takich jak retraflex można mieć pewność, że instalacja będzie szczelna i efektywna. Nie ma konieczności jak przy tradycyjnym odkurzaniu przenoszenia urządzeń. Sprzątając dowolny pokój, operujemy tylko rurą i końcówką ssącą. To bardzo ergonomiczne rozwiązanie zwiększające tempo prac.

Dodatkowe funkcje instalacji odkurzaczach

Przez zastosowanie specjalnych przejść i końcówek możliwe jest używanie takiego systemu odkurzającego również w kuchni. To duża wygoda w użytkowaniu blatów roboczych. Za pomocą specjalnych szuflad można szybko odkurzyć wszystkie okruchy. Tylko od potrzeb użytkownika zależy, gdzie będzie umieszczone gniazdo odkurzacza centralnego i jaki przewód ssący zostanie użyty.

Obieg śmieci w układzie odkurzacza

W momencie włożenia ruty odkurzającej do gniazda ściennego rozpoczyna się odkurzanie i automatyczne włączenie silnika. Przez rury ukryte w ścianie zassane nieczystości są doprowadzane do pojemnika na śmieci. Dzięki takiemu transportowi łatwo wysypać taki pojemnik bez brudzenia wewnątrz mieszkania. Takie pomieszczenia techniczne można ulokować w piwnicy lub dowolnym obiekcie poza budynkiem. W ten sposób jest możliwość obsługi urządzenia bez wchodzenia do wnętrza domu. Przez zachowanie szczelności rur takie systemy odkurzające można dowolnie rozmieszczań na planie mieszkania. Dobrze jest zaplanować harmonogram prac serwisowych, aby mieć pewność stałej sprawności układu.

 

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x