Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Usuwanie tapet – porady dla malujących

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Profesjonalne odmalowanie pokoju może nieść za sobą wiele istotnych pracy, w tym samej pracy przygotowawczej, która w większej mierze pochłonie większość naszego cennego czasu – czasami zdarza się, że samo przygotowanie może trwać dłużej niż malowanie. Najważniejszym elementem prac jest brak pośpiechu! Jeżeli chcemy by wszystko było w porządku, a końcowy efekt porażał nas swoich piorunującym blaskiem musimy uzbroić się w cierpliwość. Dlatego starajmy się wykonywać wszystkie prace starannie i dokładnie – nie śpieszmy się! Zaangażowany czas z pewnością wynagrodzi nam to pięknym i nienagannym wyglądem. Przypuśćmy, że naszym pierwszym celem staje się pokój w którym położona jest jasna tapeta. Jeżeli położona tapeta jest w dostatecznie dobrym stanie, warto rozważyć pomysł pomalowania bezpośrednio na nią, tym bardziej że będzie to idealnie gładkie podłoże pod powłokę malarską.

 

Jeżeli w pokoju występuje mocno wyrazista lub kolorowa tapeta warto sobie taki zabieg po prostu odpuścić – podobnie jak w przypadku tapety winylowej lub z faktur. Nawet jeżeli tapeta jest dostatecznie jasna, lecz w złym stanie, warto rozważyć jej usunięcie. W niektórych przypadkach tapety winylowe posiadają spodnią warstwę, dzięki czemu ułatwia to cały proces zdzierania tapety pozostawiając papierowy podkład. Jeżeli dana tapeta nie posiada tego rodzaju podkładu, przed rozpoczęciem malowania trzeba będzie wykleić ściany specjalnym papierem podkładowym – to dobry sposób, tym bardziej że pomaga zapobiec nawarstwianiu się farby na tynku (np. po pokryciu jej wieloma warstwami). Co więc będzie niezbędne do usunięci tapety ze ścian?

-przyrząd do nacinania tapety

-elektryczna wytwornica pary

-metalowa szpachla lub druciana szczotka

-gąbka i gorąca woda

 

Na samym początku wykorzystujemy szpachlę do zarysowania całej powierzchni tapety, by później – napełniając uprzednio wytwornice parową – przytknąć do tapety urządzenie i trzymać je aż do czasu kiedy na danym fragmencie tapety nie zaczną robić się pęcherze. Po wykonaniu tego zabiegu każda z tapet powinna odchodzić z dziecinna łatwością. Cały etap zakończymy usuwając szczątki na ścianie poprzez wycieranie powierzchni wodą.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x