Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Uszczelnianie zlewozmywaka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Prawidłowe zamontowanie zlewozmywaka oraz umywalki jest bardzo ważną sprawą. Jak się jednak okazuje nie ostatnią na liście prac wykończeniowych naszego remontu. Zlewozmywak oraz umywalka musi być koniecznie dobrze uszczelniona. Woda z łatwością wniknie w każdą źle zabezpieczoną szczelinę. Może mieć to opłakane skutki. Jakie? Wilgoć może być przyczyną pojawienia się rdzy i przebarwień na baterii, a na kafelkach a zwłaszcza fugach może pojawić się pleśń i grzyby. Z tego właśnie powodu, tak ważne jest dobre uszczelnienie zlewozmywaka. Powinniśmy przyłożyć wszelkich starań, by nasze uszczelnianie było wykonane w prawidłowy sposób. Prace powinniśmy zacząć od dobrego przygotowania, do tego potrzebne będą zakupy w postaci silikonu sanitarnego.

Jako jeden z nielicznych jest bardzo odporny na kontakt z wodą. Nie sprzyja rozwojowi grzybów ani bakterii. Jest łatwy w użyciu oraz wytrzymały. Kolejną rzeczą na liście zakupów, będzie urządzenie potrzebne do wyciśnięcia silikonu, oraz szpachelka. Na początku prac zadbajmy o czystość. Dokładnie oczyśćmy miejsce, które będziemy uszczelniać. Najlepiej ściereczką nawilżoną rozpuszczalnikiem. Miejsce dookoła zlewozmywaka, czy też brodzika powinniśmy zabezpieczyć na wypadek ewentualnego uszkodzenia. Silikon należy pistoletem wcisnąć w miejsce styku zlewozmywaka. Należy to zrobić bardzo dokładnie, ponieważ jest to miejsce najbardziej narażone na kontakt z wodą.

Lepiej nałożyć jego większą warstwę, niż mniejszą ponieważ jego nadmiar mona z łatwością usunąć szpachelką. Zebrani nadmiaru silikonu, oraz jego wygładzenie powinno nastąpić w miarę szybko, gdyż silikon bardzo szybko wysycha. Nie jest to zajęcie wymagające szczególnych umiejętności dlatego z łatwością wykonamy je sami. Nie zwlekaj z uszczelnieniem gdyż bakterie oraz pleśń potrafią bardzo szybko zadomowić się we właśnie takich miejscach.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x