Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

W jaki sposób czyścić panele?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Z pewnością duża rzesza kobiet ma problem z podłogami w swoim domu. Nie lada wyzwaniem okazują się być w tym wypadku panele. Z pewnością nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo jest zniszczyć panele nie stosując się do przeciwwskazań producenta. Często więc z dobrego serca i czystej nie wiedzy dochodzi do wypadku, który być może już na zawsze przekreśli piękno danego panela. Oczywiście są skuteczne metody, które nie tylko sprawią, że panel zacznie lśnić, ale także skutecznie go ochronią przed różnego rodzaju upadkami, zadrapaniami czy brudem. Trzeba jednak pamiętać, że podłogi z paneli są naprawdę delikatne, dlatego trzeba o nie dbać – dobrze więc, jak nie będziemy ich drapać, polewać nadmierną ilością wody, czy stosować na niej różnego rodzaju chemikalie (nawet do podłóg).

2

Sama czynność jaką jest mycie paneli z pewnością nie sprawi nikomu trudności. Zasadniczo do tej czynności wystarczy zwykły mop, jednak musi być od odpowiedni zwilżony – ewentualnie może być ścierka. Pamiętajmy jednak, by mop nie był zbyt mokry, co symbolizowała by pozostała woda na panelach. Nie możemy dopuścić do sytuacji w której pozostawimy nadmierne ilości wody na panelu, gdyż z całą pewnością wsiąknie do środka. W przypadku podłóg laminowanych możemy zaopatrzyć się w specjalne zestawy czyszczące – szczoteczka + płyny – które pozwolą nam z łatwością usunąć zabrudzenia na panelach.

3

Panele drewniane należy co jakiś czas pastować specjalnym środkiem nabłyszczającym drewno – w tym przypadku pogłębia kolor drewna. Jeżeli nasze panele są wykończone olejem lub woskiem, to możemy być pewni, że czeka nas masa roboty z ich pielęgnacją. Dlaczego? Ponieważ co jakiś czas należy odświeżać woskowanie, co jest nie tylko bardzo czasochłonne, ale także i trudne. Każdorazowa warstwa będzie jednak w przyszłości owocować coraz mocniejszą powłoką, która nie dopuści do zabrudzenia się posadzki oraz jej uszkodzenia. Czasami więc warto zdobyć się na trochę wysiłku.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x