Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

W jaki sposób dbać o wannę akrylową?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wielu z nas w swych łazienkach, ma wannę akrylową. A jeśli stoimy przed wyborem wanny to istnieje bardzo duże prawdo podobieństwo, że wybierzemy właśnie taką. Wanny akrylowe cieszą się popularnością już od ponad dwudziestu lat. Czym akryl przekonał do siebie ludzi? Wanny tego typu, mogą mieć najróżniejsze kształty, jakie tylko sobie wymyślimy. Inną ich zaletą jest niska cena. Są także przyjemne w użytkowaniu, gdyż nie są zimne, i łatwo się je czyści. Ale czy wiesz na co szczególnie powinno się zwracać uwagę podczas czyszczenia wanny akrylowej?

Przede wszystkim do tego typu wanien w żadnym wypadku nie powinno używać się do czyszczenia mleczek oraz proszków. Dlaczego? Tego typu produkty, prowadzą do zarysowań powierzchni wanny, co dalej będzie skutkować jej zmatowieniem. Nie powinno się jej także czyścić ostrymi szczotkami oraz gąbkami. Omijaj także szerokim łukiem środki czyszczące z alkoholem oraz amoniakiem. O prawidłową czystość wanny powinniśmy dbać po każdej kąpieli, myjąc ją zwykłym płynem do mycia naczyń bądź mydłem w płynie. Taki zabieg czyszczący z całą pewnością jej wystarczy. Dla osób, nie mających czasu dbać codziennie o czystość wanny, poleca się żele do akrylu. Takim środkiem wystarczy polać wannę, odczekać pewien czas i po prostu spłukać. Tańszą wersją takiego produktu, będzie umycie wanny wodą z octem. Oczywiście zabieg taki wykonuje się raz na jakiś czas, za to skutecznie pomaga nam walczyć z kamieniem. Takie wanny, są bardzo podatne na deformację, poprzez kontakt z bardzo wysoką temperaturą. Nie wolno nam zatem wlewać do niej wrzącej wody, oraz podczas modelowania włosów, nie kładźmy na jej brzegach prostownicy czy lokówki.

Szczególna ostrożność powinniśmy zachować przy kąpaniu zwierząt, których pazury mogą rysować powierzchnię wanny. Najlepiej włożyć do wanny gumowe maty ochronne, działające także antypoślizgowo. Jeśli, jednak twoja wanna uległa już jakimś uszkodzeniom, zgłoś się do sklepu budowlanego po zestaw do samodzielnej renowacji wanien. Po skończonej renowacji, nie będzie śladu po zarysowaniach!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x