Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wady oraz zalety kuchni otwartej na salon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kuchnia otwarta na salon należy do pomieszczeń, które sprawiają wrażenie trudnych w aranżacji i w zasadzie nie ma co się dziwić, gdyż jest to przestrzeń nieco skomplikowana, zwłaszcza ja komuś zależy na jak najlepszej aranżacji wnętrz i nie pocieszają go półśrodki. Mimo wielu niecodziennych zjawisk, z którymi trzeba się mierzyć podczas takiej aranżacji to coraz więcej osób decyduje się na to, aby właśnie w taki sposób zaaranżować swoje wnętrze. Przede wszystkim musisz skupić się na pozytywnych aspektach, które oferuje możliwość połączenia kuchni oraz salonu. Gdy je poznasz będziesz mógł przeanalizować czy w Twoim mieszkaniu to się sprawdzi. Musisz jednak wiedzieć teraz jedno, że otwarta kuchnia jest idealna jeżeli chciałbyś, aby w Twoim wnętrzu było o wiele więcej przestrzeni niż jest jej dotychczas.

To czy powinniście połączyć kuchnie z salonem, czy też jednak nie zależy w głównej mierze od tego jaki prowadzicie tryb życia oraz jak wyglądają Wasze rodzinne relacje, jaką funkcję pełni salon oraz czy istnieje w Waszym domu swoista przestrzeń, w której kuchenny rozgardiasz nie będzie wielkim problemem, a zapachy, które będą wynikać z gotowania nie będą uciążliwe podczas oglądania telewizji. Oczywiście bardzo istotną kwestią będzie tutaj przede wszystkim układ pomieszczeń oraz ich wielkość.

Jakie są plusy otwartej kuchni?

Istnieje kilka różnych powodów, dla których powinno się przemyśleć otwarcie swojej kuchni na salon. Najczęściej na kuchnie otwartą na salon decydują się osoby, które są zdecydowanie bardziej otwarte, niż te, które wybierają kuchnie zamkniętą. Wynika to z tego, że takie osoby częściej podążają za modą. Ponadto jest to naprawdę bardzo funkcjonalne i komfortowe wyjście. Decydując się na otwartą kuchnię można zyskać zdecydowanie więcej przestrzeni, które można przeznaczyć chociażby na miejsce, w którym można szybko zjeść śniadanie, albo jako pomieszczenie do długich weekendowych biesiad. Kuchnia otwarta (np. urządzona w stylu skandynawskim) ma niewątpliwą zaletą, jaką jest wzmożona integracja rodziny. Kuchnie, które zostały zaaranżowane wraz z salonem mają to do siebie, że bardziej przyciągają współczesne rozwiązania aranżacji wnętrz i to właśnie w takich kuchniach można zauważyć najwięcej nowoczesnych materiałów służących do wykończania wnętrz oraz sprzętów, które zostały stworzone po to, aby być w centrum uwagi.

W jaki sposób można zyskać większa ilość przestrzeni dzięki otwartemu wnętrzu?

Zapewne wydaje Ci się, że gdy zaaranżujesz w swoim wnętrzu kuchnię otwartą na salon to zyskasz na tym znacznie więcej przestrzeni. Prawda jest jednak taka, że nie zawsze tak musi być. O wiele więcej korzyści będziesz mieć jeżeli połączysz inne pomieszczenia w swoim domu z wąską kuchnią, ale tylko przy pomocy jednego rzędu szafek. Jeśli zdecydujesz się na kuchnię z dwoma rzędami szafek i otworzysz ją na na niewielkich rozmiarów salon to będziesz musiał zaplanować połączenie w taki sposób, aby w żadnych wypadku przestrzeń kuchenna nie zdominowała salonu. Jeśli masz zamiar wyburzyć ścianę to zdecyduj się również na usunięcie jednego rzędu szafek, ponieważ jest to naprawdę cenna przestrzeń, którą możesz przeznaczyć na magazynowanie i blat roboczy, który w większości przypadków jest zastępowany przy pomocy zabudowy umieszczonej w otwarciu.

Kiedy otwarta kuchnia nie będzie dobrym pomysłem?

Jeżeli Twoja rodzina podchodzi do życia w bardzo tradycyjny sposób to istnieją małe szanse, że będą oni zadowoleni z otwartej kuchni, zwłaszcza jeśli jesteście rodziną trzypokoleniową, w której panuje wyraźny podział ról oraz obowiązków w rodzinie, w której to różni domownicy prowadzą tryb życia na różny sposób. Im liczniejsza rodzina tym również przygotowywanie posiłków może być bardziej problematyczne, gdyż zajmować będzie więcej czasu. W przypadku gdy posiłki są przygotowywane w kuchni otwartej na salon może się okazać, że tego typu kuchnia również w pewien sposób będzie musiała przejąć część funkcji tejże kuchni, a to wraz ze wszystkim jej zapachami, hałasami oraz krzątaniną, która może mieć tam miejsce.

W przypadku, gdy odwiedzą Was goście może się okazać, że taka wizyta ostatecznie doprowadzi do sporego zamieszania w domu i pozostali domownicy będą musieli się przygotować na tego typu sytuację. W przypadku otwartej kuchni cała sytuacja może być znacznie bardziej problematyczna, zwłaszcza jeżeli domownicy są odwiedzani przez oficjalnych gości. Wynika to z tego, że rzadko kiedy ktoś chce się z tego typu gośćmi dzielić tym co znajduje się u niego w kuchni i jak wygląda cały proces przygotowywania posiłków.

Bardzo często zdarza się również, że salon jest traktowany przez niektóre osoby jako rezerwowa sypialnia. W takiej o to sytuacji kuchnia otwarta może być pomieszczeniem bardzo krępującym dla gościa i domowników. Domownicy będą chcieli rano przejść się do kuchni, a w tym momencie gość może jeszcze spać, a oni będą mogli mu przeszkadzać.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x