Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wiatrołap

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Słyszeliście o czymś takim jak wiatrołap? Z całą pewnością. Ma on szerokie zastosowanie, i spotkać możemy w praktycznie każdym domu. Jego głównym zadaniem, jest ochrona domu, przed nie proszonym zimnym powietrzem. Jest to szczególnie ważne zimą, gdy zależy nam na zachowaniu pewnej temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jeśli ciepło będzie nam uciekać, grzejniki będą funkcjonowały na wyższych obrotach, co zaś w efekcie końcowym odbije się na naszych rachunkach. Wiatrołap jet bardzo popularny i stosunkowo tanim rozwiązaniem, ochrony domu przed zimnem. A jest to pewien rodzaj przedpokoju, czy dawnej sieni.

Przepisy regulujące prawo budowlane, mówią wyraźnie o wygospodarowaniu takiego miejsca. Wiatrołap nie jest więc tylko widzi mi się właścicieli. Aby jednak nie tracić dodatkowej powierzchni w domu, można urządzić sobie w nim swoisty przedpokój, w którym zostawimy kurtki, buty oraz parasole. Możemy sobie urządzić w tym miejscu garderobę. Pomyśl o sieni w pozytywny sposób – nareszcie każda z twoich par butów będzie miała swoje miejsce. W przedsionku, możemy trzymać także rowery – zamiast chować je za każdym razem do piwnicy, oraz postawić wózki dla dzieci. Warto zwrócić uwagę, że ten element wyposażenia domu, wbudowany jest w całość. Jeśli jednak, zimne powietrze z przedsionka dostaje się do mieszkania, możemy spróbować zamontować dodatkowe drzwi, a ściany dobrze ocieplić. Jeśli budując dom, stwierdzimy, że takie miejsce jest nam całkowicie niepotrzebne. Wygospodarujmy choćby parę metrów, by żyć w zgodzie z prawem budowlanym. Lepiej zaplanować kilka metrów na sień, niż płacić wysokie kary ja jej brak.

A miejsce to można naprawdę, zagospodarować bardzo funkcjonalnie i zarazem nowocześnie. Wspaniała zabudowa szafy, dobrze obmyślone oświetlenie, sprawi że twój przedsionek w niczym nie będzie przypominał, starodawnej sieni. A czy ty, już wiesz w jakiś sposób, zagospodarujesz swój wiatrołap?

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x