Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Więcej przestrzeni czyli otwarta kuchnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Przeszło ci kiedyś przez myśl wyburzenie ścian łączących kuchnię z pokojem, w którym zazwyczaj przyjmujesz gości? Jest to znakomity pomysł! Tworzenie przestrzeni w domu jest bardzo nowoczesne, dlatego jeśli tylko masz taką możliwość skorzystaj z niej. Jest wiele zalet otwartej kuchni na salon czy też jadalnię. Przede wszystkim to nowoczesne wnętrze, ale też kontakt z gośćmi, których nie musisz zostawiać samych. Możesz otworzyć kuchnię na salon burząc ścianę lub likwidując drzwi i poszerzając wejście. Tylko od ciebie zależy, na który z tych odważnych pomysłów się zdecydujesz. Jednak planując taki krok należy przemyśleć kilka spraw. Jakich?

Burząc ściany powinniśmy upewnić się, że nie zagrażają one konstrukcji mieszkania bądź domu. W żadnym wypadku nie można usuwać ścian nośnych, które są bardzo ważne. Jedyne co możemy zrobić w wypadku gdy ściana nośna oddziela kuchnię z salonem, to poszerzenie drzwi. Po takim remoncie, szybko dostrzeżemy zalety łączonej kuchni. Jeśli jednak jest to dla nas zbyt odważna propozycja a jednak chcielibyśmy dotrzymywać kroku najnowszym trendom, możemy pójść na kały kompromis. Jaki? Mianowicie oddzielić naszą łączoną już kuchnię od części jadalnej, wyższym blatem, do którego świetnie będą nadawały się wysokie krzesła tak zwane hokery. Będziemy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. Wprowadzimy też nowoczesny styl, który przecież jest tak bardzo przez nas pożądany.

Omówiliśmy wiele zalet otwartej kuchni. Przestronne wnętrze, bezpośredni kontakt z gośćmi, ale co można powiedzieć o wadach? Wadą takiego rodzaju kuchni są zapachy, które będą rozchodzić się z części kuchennej do części jadalnej. Nie zawsze będzie nam przyjemnie pić kawę, podczas gdy w powietrzu będą się unosić zapachy przygotowywanych posiłków. To jest podstawowa wada, którą pomoże nam minimalizować choćby okap. Nie powinniśmy się jednak zniechęcać i zdecydować się śmiało postawić na nowocześniejszą wersję naszego wnętrza!

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x