Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Własnoręczne malowanie ceramiki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Chcesz nadać nowego blasku swoim starym filiżankom? A może chcesz urozmaicić stare kubki? Nic trudnego! Okazuje się, że w bardzo prosty sposób możesz odnowić swoją starą zastawę stołową. Malowanie ceramicznych filiżanek oraz kubków, czy wazoników zyskuje coraz większą popularność a co za tym idzie rzesze zwolenników. Nadawanie nowoczesnego stylu ceramice jest łatwe, nawet dla osób nie posiadających zdolności manualnych, potrafi zając nawet na kilka godzin. Własnoręcznie ozdobiony wazonik, będzie miał dla nas wielkie znaczenie. Taką ceramikę, możemy dać także komuś w prezencie. Jak przygotować się do rozpoczęcia prac?

Potrzebna nam będzie konturówka, z przeznaczeniem do malowania ceramiki, pędzelki oraz miseczka z wodą. Konturówki do malowania ceramiki, są dostępne w różnych kolorach. Najlepszym powodzeniem cieszą się czarne i złote. Do wyboru mamy ich dwa rodzaje – jedne wysychają same, drugie należy zapiec. Konturówki te różnią się trwałością. Te zapiekane dłużej się trzymają. Kolejną sprawą nad jaką powinnaś się zastanowić to forma konturówki, także istnieją dwie – w tubce raz w pisaku. Pomyśl, którą może ci być prościej malować. Stół na którym będziesz malować porcelanę dobrze zabezpiecz przed ewentualnymi szodami. Wzór, który naniesiesz na wazon czy filiżankę jest dowolny. Najpierw zaznacz kontury wzoru, a później wypełnij go farbką. Będą do tego potrzebne pędzelki różnej grubości. Jednak po obrysowaniu konturów, poczekaj aż wyschną. Nie można malować innym kolorem, dopóki poprzedni dobrze nie wysechł. Chcemy przecież uniknąć, wymieszania się kolorów.

Po skończonej pracy, odstaw ceramikę w bezpieczne, suche miejsce, tak by mogła wyschnąć. Farbki, które należy wypalać, trzymaj w piekarniku, tak długo jak jest wskazane w sposobie ich użycia, natomiast te które mają wyschnąć same, niech stoją jak najdłużej. Ciesz się wspaniałymi efektami swojej pracy, pijąc codziennie kawę z malowanej własnoręcznie filiżanki.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x