Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wszystko o meblach drewnianych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wszystko o meblach drewnianych, co chciałabyś i powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup mebli ogrodowych wykonanych z drewna naturalnego. Jakie meble wybrać – drewniane czy z tworzywa? Jak konserwować meble drewniane? Jak przechowywać meble ogrodowe w sezonie jesienno-zimowym? Odpowiedź na te i kilka innych pytań znajdziesz w poniższym tekście.

Meble drewniane czy z tworzywa?
Planujesz zakup mebli ogrodowych? Nie wiesz na jakie się zdecydować? Nic dziwnego, dziś w sklepach wybór jest naprawdę duży – począwszy od mebli wykonanych z drewna rodzimych gatunków, poprzez meble z drewna egzotycznego, wiklinowe, rattanowe, po meble wykonane z tworzyw sztucznych, doskonale imitujących naturalne drewno. Na co się zdecydować?

Meble drewniane doskonale komponują się z zielenią ogrodu i naturalnym kamieniem, równie dobrze prezentują się w nowoczesnych szklano-aluminiowych konstrukcjach. Ich uniwersalizm sprawia, że stale cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Odznaczają się trwałością – jednak, by dobrze służyły latami, powinny być odpowiednio konserwowane, a także przechowywane. Są ciężkie, więc ich przysuwanie, przemieszczanie sprawia trudności.
Ciekawą alternatywą dla mebli drewnianych są meble ogrodowe wykonane z technoratanu. Tworzywo odporne jest na działanie czynników atmosferycznych. Jest trwałe, lekkie, nie wymaga konserwacji i nadmiernej pielęgnacji.

meble_cortina
Fot. ogrodosfera.pl/drewniane-meble-ogrodowe

Jeśli drewno to…
Jeśli zdecydujesz się na zakup drewnianych mebli ogrodowych, masz całkiem duże pole wyboru. Możesz wybierać, spośród rodzimych gatunków drewna takich, jak: sosna, świerk, dąb, buk czy jesion. Meble te służyć niezawodnie będą długo pod warunkiem, że zakonserwujesz je w odpowiedni sposób i zadbasz o prawidłowe ich przechowywanie, ale o tym w dalszej części artykułu. Możesz również sięgnąć po meble wykonane z drewna egzotycznego, które charakteryzują się nieco większą trwałością, jednak są równie mocno narażone na utratę intensywności koloru. Aby uniknąć blaknięcia, meble należy regularnie konsekrować, np.: przy użyciu oleju do drewna tekowego.

Istotne detale
Dokonując decyzji o zakupie konkretnych mebli ogrodowych zwróć uwagę na detale, które na pozór wydają się nieistotne, ale wpływać mogą na estetykę i trwałość mebli. Sprawdź dokładnie jakość i sposób łączenia poszczególnych elementów. Oceń stan wkrętów – czy np. nie trawi ich rdza. Sprawdź powierzchnię mebli czy jest jednorodna, czy nie pojawiają się ubytki i pęknięcia. Przyjrzyj się dokładnie czy nie ma niepokojących przebarwiań, mogących świadczyć o pleśni. Oceń czy meble nie są zainfekowane przez korniki. Drewno to naturalne tworzywo podatne na uszkodzenia.

zestaw_kansas

Konserwacja
Aby zapewnić drewnu jak najlepszy wygląd i kondycję, pamiętaj o sezonowej konserwacji. Przeglądu stanu technicznego mebli ogrodowych należy dokonać zraz po sezonie letnim, nim schowamy meble na przezimowanie. Po pierwsze meble należy oczyścić, następnie w zależności od rodzaju uszkodzenia – powierzchnię poddać impregnacji bądź olejowaniu. Tak przygotowane meble, mogą spokojnie poczekać na następną wiosnę.

Jak przechowywać meble ogrodowe?
Równie istotne, jak pielęgnacja i konserwacja drewnianych mebli ogrodowych, jest ich przechowywanie. Na okres jesienno-zimowy najlepiej umieścić meble w przewiewnym, suchym pomieszczeniu o stałej temperaturze (temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni). Mebli drewnianych nie powinno się przykrywać brezentem czy folią – brak tlenu może powodować rozwój grzybów i pleśni.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x