Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wybieranie fotografa ślubnego – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wybieranie fotografa ślubnego - na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Podejście większości młodych par do tematu ślubu i wesela jest takie, że ta podniosła uroczystość w żadnej mierze nie powinna się odbywać bez obecności fotografa ślubnego.

Wybieranie fotografa ślubnego – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Młodzi, zaaferowani całą otaczającą ich sytuacją, bardzo często niewiele pamiętają zarówno z ceremonii zaślubin jak i z przyjęcia weselnego. Pamiątka, jaką są ślubne zdjęcia, bardzo pomaga w tym, aby urywki z pamięci zamieniły się w spójną całość. Ofert fotografów ślubnych jest co nie miara. Jedni z nich są prawdziwymi profesjonalistami, z kolei inni wykonują sesje ślubne jedynie od przypadku do przypadku. Na co zwrócić uwagę, aby później nie żałować dokonanego wyboru?

Fotograf z ogłoszenia, po znajomości czy z Internetu?

Nie ma co ukrywać – wybierając fotografa ślubnego bardzo często korzysta się z polecenia rodziny bądź też znajomych, którzy w niedalekiej przeszłości korzystali z usług takiej osoby i są zadowoleni z pracy jaką on wykonał. Jest to najbardziej optymalna forma wyboru, ponieważ z jednej strony rękojmię za pracę fotografa dają osoby bliskie, a z drugiej strony można zapoznać się z gotowym materiałem jaki powstał na weselu na którym najczęściej samemu było się gościem i na tej podstawie da się dokładnie ocenić czy efekt końcowy jest zadowalający. Co jednak zrobić, jeżeli ani wśród rodziny ani znajomych nikt nie ma do polecenia sprawdzonego fotografa? Wówczas warto skorzystać z portali ślubnych na których fotografowie ogłaszają swoje usługi. Część z nich posiada system ocen poszczególnych osób, co bardziej uwiarygadnia prawdziwych profesjonalistów.

Spotkanie osobiste przed uroczystością

W dobie wirtualnej rzeczywistości coraz częściej zdarza się sytuacja, w której młodzi po raz pierwszy spotykają się z fotografem twarzą w twarz dopiero na kilka minut przed rozpoczęciem ceremonii zaślubin. Jest to nienajlepsza praktyka. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na wcześniejsze spotkanie, chociażby po to aby móc na spokojnie ustalić z fotografem to, jak ma wyglądać efekt końcowy i jakie się ma oczekiwania wobec zdjęć. W trakcie takiego spotkania można także poznać jaką wizję ma sam fotograf ślubny i co ma do zaproponowania.

Co wyróżnia profesjonalistę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sprzęt przy pomocy którego fotograf robi zdjęcia. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić, aby jakikolwiek fotograf pracujący na weselach pojawił się na ślubie ze sprzętem innym niż lustrzanka cyfrowa. Aparat aparatowi jednak nie jest równy, a to właśnie w dużej mierze od klasy sprzętu często zależy jakość samych fotografii. Zawsze warto także zapytać o portfolio aby móc się zapoznać z wcześniejszymi dokonaniami fotografa.

Artykuł powstał wraz z serwisem studiokisiel.pl który poświęcony tematyce ślubnej..
5 1 vote
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x