Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wybór farb do malowania ścian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wykorzystanie farb do malowania ścian to bardzo często stosowane rozwiązanie. Chcąc malować ściany farbami konieczne jest nie tylko dobranie odpowiednich farb, ale również odpowiednich narzędzi. Z jednej strony można decydować się na pędzle, który musi być dostosowany pod względem szerokości do rodzaju stosowanej farby. Z drugiej strony można wykorzystać coraz bardziej popularne wałki do malowania. Malowanie z wykorzystaniem pędzla jest nieco trudniejsze, dlatego osoby, które po raz pierwszy decydują się na malowanie powinny wybierać raczej wałki, które pozwalają na estetyczne pomalowanie ścian. Wałki mają różne szerokości, co pozwala na malowanie zarówno dużych powierzchni, jak też tworzenie na ścianach wzorów.

Wybór farb

W zależności od tego, które pomieszczenie jest malowane konieczny jest wybór innego rodzaju farb. W przypadku wewnętrznych ścian bardzo często stosowane są farby emulsyjne. Ich atutem jest łatwość rozprowadzenia ich po powierzchni. Dodatkowo farba emulsyjna szybko kryje powierzchnię oraz schnie. Atutem tego typu farb jest również ich trwałość. Przy malowaniu farby emulsyjne nie tworzą szkodliwych związków, co pozwala na bezpieczne malowanie. Pomalowana farbą emulsyjną ściana uzyskuje powłokę, która przepuszcza parę. Farby emulsyjne zawdzięczają swoją trwałość brakiem substancji chemicznych podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Ściany, na których zastosowane farby emulsyjne mogą być czyszczone zarówno na mokro jak też na sucho. Wybierając rodzaj farby emulsyjnej warto zwracać uwagę z jakiego spoiwa została wykonana, gdyż wpływa to na właściwości danego rodzaju farby.

Farby akrylowe

Spoiwem, które stosowne jest w farbach akrylowych jest żywica. Są to farby, które doskonale kryją powierzchnię, a ściany pomalowane tymi farbami oddychaj ha. Powierzchnie pomalowane z wykorzystaniem farb akrylowych można zmywać. Akrylowe farby doskonale nadają się do malowania tworzyw sztucznych, drewna, tynku. Innym popularnym rodzajem farb są farby lateksowe. Są one powszechnie stosowane w takich pomieszczeniach, jak kuchnia, korytarz, łazienka. Ich atutem jest tworzenie elastycznej powłoki, które jest odporna na zmywanie. Farby lateksowe nie płowieją i są bardzie odporne na zmywanie, niż farby akrylowe. Są to farby, które doskonale nadają się do takich pomieszczeń, w których ściany mogą łatwo się brudzić. Powłoka wykonana z farb lateksowych przepuszcza parę wodną. Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności można stosować farby winylowe. Farby mogą również występować w formie mieszanej. Do takich farb zalicza się farby lateksowo-akrylowe., które tworzą elastyczne powierzchnie.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x