Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wybór łóżka do sypialni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wybór łóżka do sypialni wcale nie jest tak łatwą sprawą jak się z pozoru może wydawać. Jest to niezwykle ważny element całej aranżacji, dlatego musimy poświęci mu trochę więcej uwagi, niż innym meblom w naszym domu. Warto pamiętać, że jest to nieodłączny element naszego wypoczynku, gdzie będziemy w stanie się zrelaksować i odprężyć w dogodnej dla nas chwili. Przestrzeń w sypialni powinna więc być czystsza, a całość umeblowania powinna żyć ze sobą w naturalnym ładzie – nam tym bardziej, o wiele łatwiej będzie w takim miejscu mieszkać i codziennie funkcjonować. Głównym elementem każdej sypialni jest oczywiście łóżko – chyba nikt nie zaprzeczy. Warto zastanowić się nad wyborem najlepszego łóżka, gdyż to właśnie w nim spędzamy około 1/3 życia. Dlatego niezwykle istotnym punktem jest wypróbowanie wielu modeli przed podjęciem ostatecznej decyzji, która będzie nas wiązała na lata katuszy lub rozkoszy.

 

Wiele osób skłania się ku wyborze twardego materaca, ponieważ według panującej opinii tylko on daje nam zdrowy sen, choć jest także dobry dla osób mających różne schorzenia związane z kręgosłupem – trudno się z tym nie zgodzić. Podczas snu powinniśmy być ułożeni w kształt literki S – jeśli śpimy na boku to w linii poziomej. Pamiętajmy o poduszce, która powinna być ani nie za długa, ani nie za cienka. Łóżko natomiast powinno być ułożone tak, by był możliwy dostęp do świeżego powietrza – by nie spać wokół kurzu i kłaczków.

 

W dzisiejszych czasach łóżko składa się z trzech podstawowych części: materacu, stelażu oraz wezgłowia. W przypadku materacy mamy do wyboru m.in. powierzchnie piankową, która wykonana jest z miękkich materiałów o różnej grubości, które uginają się podczas gdy my kładziemy się do łóżka. Jednaj najczęściej kupowanym materacem w dzisiejszych czasach jest materac sprężynowy. Materac taki posiada naprawdę sporą ilość ciasno umieszczonych sprężyn dając idealne podparcie dla całego ciała. Wybór materaca zależy oczywiście od nas, jednak warto zwrócić uwagę na aspekty czysto fizyczne.

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x