Chcesz zostać dziennikarzem portalu Wołów ? Pisać aktualności, wiadomości wywiady i budować soje portfolio dziennikarskie? Napisz do nas: biuro@zens.pl  tel: 533024116 A może jesteś świadkiem jakiegoś zajścia wydarzenia i chcesz się podzielić z innymi to też napisz! 

Wygładzanie i odświeżanie skóry, które nie wymaga inwazyjnego działania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wygładzanie i odświeżanie skóry, które nie wymaga inwazyjnego działania

Kiedy słyszymy o zabiegach kosmetycznych, które pozwalają na przywrócenie cerze naturalnego, zdrowego blasku, nie zawsze bierzemy pod uwagę, że może chodzić o całkowicie bezinwazyjne metody. A przecież w ofertach salonów urody znajduje się wiele kuracji wykluczających jakiekolwiek przekroczenie bariery naskórka czy intensywne działanie mechaniczne. Jednym z zabiegów tego typu, a równocześnie hitem ostatnich lat w profesjonalnej kosmetyce, jest infuzja tlenowa.

Wygładzanie i odświeżanie skóry, które nie wymaga inwazyjnego działania

Jednym z najważniejszych atutów bezinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych jest to, że ich wykonywanie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Innymi słowy, po przeprowadzeniu takiej kuracji można od razu wrócić do codziennych obowiązków. Nie oznacza to oczywiście, że stosowanie delikatniejszych metod nie wiąże się z przestrzeganiem zaleceń pozabiegowych. „Dobrych zasad postępowania” po wizycie w gabinecie będzie jednak zdecydowanie mniej. I co najważniejsze, delikatne działanie danego zabiegu nie musi być wcale równoznaczne z gorszymi efektami całej terapii. A doskonałym tego przykładem jest infuzja tlenowa, czyli kuracja, z której mogą skorzystać nawet osoby z bardzo wrażliwą, podatną na podrażnienia cerą.

Tlen hiperbaryczny i składniki aktywne

Przeprowadzenie infuzji tlenowej nie byłoby możliwe bez zastosowania specjalistycznego urządzenia. W tym przypadku jest to aparatura, która za pomocą tlenu hiperbarycznego „wtłacza” preparat ze składnikami aktywnymi w głębokie warstwy skóry. Pod tym względem kosmetolog może zresztą dostosować zabieg do niwelowanych niedoskonałości. W infuzji tlenowej do dyspozycji są bowiem preparaty zawierające np. ekstrakt ze śluzu ślimaka (o działaniu regenerującym) lub czarny kawior (o właściwościach odżywczych). Użycie konkretnego produktu kosmetycznego przekłada się zaś na efekty kuracji. Warto też wspomnieć o tym, że infuzja tlenowa nie jest czasochłonnym zabiegiem. Aplikacja wybranego preparatu na jednej partii ciała, poprzedzona często wykonaniem demakijażu i peelingu enzymatycznego, trwa około 30 minut.

Rezultaty po serii zabiegów infuzji tlenowej

Jakich efektów można oczekiwać po zakończeniu serii zabiegów infuzji tlenowej? Ta kuracja kosmetyczna, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, pozwala m.in. na przywrócenie cerze zdrowego i atrakcyjnego wyglądu. A polega to przede wszystkim na stopniowym redukowaniu często występujących niedoskonałości skóry, np. przebarwień, zwiotczeń, nadwrażliwości czy nierównomiernego kolorytu. Co więcej, infuzja tlenowa sprawdza się przy wypełnianiu drobnych zmarszczek, zwalczaniu bakterii wywołujących trądzik czy nawet przy poprawianiu konturów twarzy.

Wygładzanie i odświeżanie skóry, które nie wymaga inwazyjnego działania

Wygładzanie i odświeżanie skóry, które nie wymaga inwazyjnego działania

Należy jednak pamiętać o tym, że wspomniane przed chwilą efekty osiąga się dopiero po przeprowadzeniu pełnej terapii w gabinecie. Ta natomiast składa się zazwyczaj z serii 6 zabiegów, które są wykonywane w odstępach co 7 dni. Ponadto, dla podtrzymania osiągniętych rezultatów, terapię warto powtarzać 2 razy w roku.

Kiedy można przeprowadzić taką kurację pielęgnacyjną?

Bezinwazyjne działanie infuzji tlenowej sprawia, że wykonywanie takich zabiegów wiąże się z niewieloma przeciwwskazaniami. Przeszkodę do przeprowadzania terapii będą jednak stanowiły m.in. ciąża, okres karmienia piersią, opryszczka w stanie aktywnym czy stany zapalne skóry. Ponadto, z infuzji tlenowej nie skorzystają osoby, które są uczulone na którykolwiek ze składników wykorzystywanych w zabiegu. Co ciekawe, przeciwwskazaniem do przeprowadzenia takiej kuracji pielęgnacyjnej nie jest np. silne nasłonecznienie. W związku z tym, infuzję tlenową można wykonywać o każdej porze roku, nawet w okresie letnim.

Źródło: Qclinique.pl

0 0 votes
Daaj ocenę
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x